INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPORTING GIJON - BARCELONA 1-1

Extratereştrii Barcei se împiedică la Gijon: 1-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 februarie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 12 februarie 2011 23:29

Bucuroşi pentru că antrenorul lor şi-a prelungit în urmă cu 3 zile contractul cu Barcelona, catalanii au plecat la Gijon pentru a lua alte trei puncte care să-i menţină la 7 distanţă de Real Madrid-ul arogantului Mourinho.
Jucătorii Barcelonei îl aplaudă pe Guardiola! (video)

Numai că extratereştrii au fost la un pas de eşec, după ce Barral a deschis scorul pentru gazde în minutul 16, aceştia reuşind să egaleze abia în minutul 80, prin David Villa. Scorul a rămas nemodificat pînă la final, deşi arbitrul a prelungit meciul cu 5 minute.

Real Madrid, adversarul direct al Barcelonei în cursa pentru cîştigarea campionatului, joacă, mîine, în deplasare, la Espanyol. În cazul în care cîştigă, elevii lui Mourinho se vor apropia la 5 puncte de catalani.

Cristiano Ronaldo: "Nu concep să nu luăm un trofeu anul ăsta!"

Vezi AICI clasamentul şi meciurile etapei din Primera Division.

Playtech: BOMBĂ! Mihai Gâdea, veste ȘOC la Antena 3. Omul din USR care ia aproape 500.000 de euro