INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL - FLAMENGO

Finala Mondialului Cluburilor 2019: Liverpool - Flamengo // Secretul lui Liverpool » „The Reds” marchează în ultima clipă!

Articol de - Publicat vineri, 20 decembrie 2019 17:50

Echipa lui Klopp a înscris 25 de goluri după minutul 80 în toate competițiile din 2019. De 11 ori decisiv pentru egaluri sau victorii!

• Finala Liverpool - Flamengo e mâine, de la 19:30, pe TVR1 HD

Un 2019 uimitor pentru Liverpool. În anul în care a câștigat Liga Campionilor și Supercupa Europei, echipa lui Jürgen Klopp a marcat nu mai puțin de 25 de goluri după minutul 80 în toate competițiile (inclusiv în semifinala CM Cluburi, la 2-1 cu Monterrey), dezvăluie Daily Mail.

La fel ca Man. City. Numai că The Reds au înscris de 11 ori decisiv, egalând sau învingând cu acele reușite (City, doar 5 goluri care să influențeze soarta meciurilor).

Dintre cele 25, "cormoranii" au punctat în 9 rânduri după minutul 90, patru goluri esențiale.

19au fost în Premier League: datorită lor, Mané (5 goluri doar el) și coechipierii săi au strâns 18 puncte.

Mikel Arteta e noul antrenor al lui Arsenal! „E de muncă, dar am încredere”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!