Alte știri din fotbal
Runda 4 din Liga 2 » Chindia Târgoviște - CS Dinamo deschide etapa: echipele de start
0
Petrolul - Rapid, mari orgolii și medicament! Lotul giuleștenilor pentru meciul de la Ploiești
0
După tragerea la sorți în Cupa României, Florin Niță a dezvăluit ce l-a sfătuit pe Târnovanu: „Eu vorbesc mereu cu el”
0
Andrei Nicolescu vrea revanșa în Cupa României: „Este unul dintre obiectivele de anul acesta” + Ultimele detalii despre noul transfer de la Dinamo
0
Știri din fotbal internațional
Raul Rusescu „a scanat” meciul Craiova - Ararat-Armenia: „Sunt convins de ce se va întâmpla la retur!”
0
Jose Mourinho: „Sezonul pentru Real Madrid nu va fi un succes dacă nu câștigăm un trofeu”
0
Chivu, anunț despre transferul lui Lautaro Martinez: „Suntem bucuroși că are oferte... Dar nu există dubii”
0
Toni Kroos și-a desemnat favoritul pentru Balonul de Aur
0
Lifestyle
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
4
Portarul devenit celebru în timpul Campionatului Mondial se iubește cu românca Dana » Surprinși pe aeroportul Otopeni
14
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
30
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Cum s-a adaptat Ucraina după distrugerea a 53% din infrastructura ...
Libertatea
Cum încearcă Italia să oprească invazia crabului albastru cu ajutorul ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
ANM anunță furtuni în weekend, cu ploi și rafale de până la 55 km/h. Harta ...
Libertatea
Ei ce au?
...noi avem la tineret diamante neslefuite..
Te rog vezi cifrele...nu prea ii vad foarte bogați nici pe unguri.
În comparație cu investițiile făcute, sunt varza. Hai sa fim seriosi, daca acele investiții se făceau în fotbalul românesc și aveam acele "performanțe" nici nu vreau să știu ce era la gura "specialiștilor". Îmi spui te rog când a fost ultima data Ungaria la un Mondial? Îmi spui când a jucat ultima echipă de club ungurească in primăvara europeană? In 30 de ani au doar un european în fața noastră, in rest, mereu in spatele nostru. Iar la nivel de echipe de club, când am întâlnit echipe ungurești le-am cam scos din competiție. Au investit ungurii și la noi, dar nu prea au etnici maghiari in echipele lor. Revenind la echipele naționale, ce le vine din urmă, că la grupele de tineret sunt cam ciuca bătăilor?
Romanul tipic. Sarac si cu gura mare.
Wait a minute..ungaria s a calificat atat la europenele de anul trecut unde a facut egal cu franta (campioana mondiala en titre) si germania in grupe..-noi unde am fost..?? Pe flashscore si play station-cat si la europenele din 2016 cand au trecut de grupe si au ajuns in optimi..adica au facut muuuult mai multe decat noi in ultimii 20 de ani...ungaria,azi ne ar bate tur-retur cu 9-0..
Fie ca ne place sau nu,fie ca recunoaștem sau nu,sint în fata noastră cu mult,nu numai la fotbal ci în orice domeniu,la ani lumina departare.Motivul îl știți prea bine.Se fac investiții și se fura mai puțin ca în România și investesc și acolo unde sint comunități masive de maghiari,iar guvernele tarilor respective,în speță România,ii cam doare-n cot,ca să nu spun în alta parte,de proprii cetățeni.Orban al lor e băiat deștept,suge la doua tite și la cea a lui Putin și la cea a UE și le merge foarte bine.Bravo lor+
Mă scutiți cu ungurii voștri? S-au calificat la un european datorita unui execuții la finalul meciului de baraj cu Islanda. In rest, ce au făcut? In preliminariile pentru Euro și Mondial au fost varza. Au terminat in spatele albaniei. Ne scoateți ochii cu aceasta competiție care nu conteaza pentru echipele mari. Ne arătați ce au făcut cu englezii dar în preliminariile pentru mondial au luat+o 0-4 acasă de la aceștia. Iar la echipe de club sunt varza. Da, au fost în grupe UCL cu Ferencvaros acum doi ani, însă să îmi spuneți când au ajuns ultima data în primăvara europeană??? Daca in Romania se făceau acele investiții și aveam rezultatele lor, eram făcuți troaca de porci. Echipele românești, când mai aveau jucători de valoare și fără mari investiții, au ajuns să joace sfert de finală europeană. Sa iasă din grupele cupelor europene cu loturi care conțineau jucători români în marea majoritate. In preliminarii au terminat mereu sub noi. Așa că, generația asta a lor are câteva vedete, dar performantele mari cam semănă cu ce făcea generația lui Mutu și Chivu, nimic spectaculos, nimic special, având în vedere investițiile. Vedeți că și la Sf Gheorghe și miercurea ciuc nu prea sunt jucători de etnie.
Asa e,bekali e un cioban puscarias din ungaria.
Daca nu ar exista Becali si Ungaria, ati pune lacat la poarta***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.