INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRECIA

FOTO În România ce le-ar aduce? Imagine virală: ce au primit arbitrii în cabină, la primul meci cu VAR din istoria campionatului Greciei

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 august 2019 21:44

VAR, sistemul pe care echipele din România și-l doresc cu atâta ardoare, a fost implementat în acest week-end în Grecia, un alt campionat care a avut probleme mari de arbitraj în ultimele sezoane.

În timpul partidei dintre Lamia și Panathinaikos, camerele TV au surprins un moment amuzant: arbitrilor din cabina VAR tocmai li se adusese o porție de gyros și souvlaki, mâncăruri tradiționale grecești.

Pe teren, cele două echipe au terminat la egalitate, 1-1. Romanic a deschis scorul în minutul 20, dar Panathinaikos a egalat din penalty, în minutul 35.

Vezi și:

PARMA - JUVENTUS 0-1 // VIDEO Chiellini aduce victoria „Bătrânei Doamne”, la debutul lui Maurizio Sarri

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!