INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RAYO - BARCELONA 2-3

FOTO Revenire fulminantă pentru FC Barcelona în meciul cu Rayo Vallecano! Catalanii au întors scorul în ultimele minute

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 noiembrie 2018 22:25

FC Barcelona n-a strălucit fără Messi în deplasarea cu Rayo Vallecano, dar a reușit să câștige grație a două goluri venie pe final de meci, în minutele 87 și 90, scor 3-2.

În continuare fără Leo Messi, Barcelona a deschis scorul după doar 11 minute, prin Luis Suarez, care a înscris din pasa lui Jordi Alba.

Gazdele au egalat până la pauză prin Pozo, care a înscris superb de la peste 20 de metri.

Rayo Vallecano a preluat conducerea în minutul 57, prin Garcia, care a profitat de bara unui coechipier și a împins mingea în poarta lăsată goală de Ter Stegen.

Revenirea Barcelonei s-a materializat în ultimele 3 minute ale partidei. Dembele a înscris elegant, în minutul 87, cu un șut din careu, iar Luis Suarez, cel care reușise un hatrick în Clasico Real (5-1), a finalizat din cădere centrarea lui Sergi Roberto în minutul 90.

Barcelona e pe primul loc în La Liga, cu 24 de puncte, cu patru mai multe decât urmăritoarea Atleticp Madrid. Catalanii au 7 puncte avans față de Real Madrid, abia locul 6 după 11 etape.

FINAL Rayo Vallecano - Barcelona 2-3
Au marcat: Pozo (36), Garcia (57) / Luis Suarez (11, 90), Dembele (87)

Echipele de start:

Rayo: Garcia - Advincula, Ba, J. Amat, Al. Moreno - Comesana - Embarba, Imbula, Trejo, Pozo - De Tomas

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Rakitici, Busquets, Arthur - Rafinha, Suarez, Coutinho

Vezi și:  VIDEO + FOTO Solari, salvat pe final la debutul la Real în La Liga » Echipa lui Ronaldo a lovit de două ori bara