INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ATALANTA - INTER 4-1

Articol de - Publicat duminica, 11 noiembrie 2018 17:58

Inter Milano al lui Spalletti n-a mai avut energie după meciul cu Barcelona, din Liga Campionilor, și astăzi a pierdut partida din deplasare cu Atalanta, în Serie A, scor 1-4.

Seria invincibilă a Interului s-a încheiat azi. După 7 victorii la rând în campionat (nu mai pierduse din 15 septembrie), trupa lui Spalletti a părut epuizată după 1-1 cu Barcelona în Ligă. N-a mai avut pic de energie. Și a fost devastată de Atalanta la Bergamo.

Fără Handanovici, ar fi fost și mai rău. În prima repriză, portarul a apărat cel puțin 4 mingi de gol. Totuși, Atalanta avea 1-0 la pauză. Egalarea lui Icardi, la reluare, i-a păcălit pe nerazzurri.

În final, Atalanta i-a copleșit. Încă trei goluri, două în ultimele minute. 4-1!

Inter ocupă locul 3 după 12 etape, cu 25 de puncte. Atalanta e pe poziția a 7-a, cu 18 puncte. Lideer e Juventus, care a acumulat 31 de puncte.

Vezi și: VIDEO Ionuț Radu are Italia la picioare! Elogii în Gazetta dello Sport și Corriere dello Sport: "Prodigios, incredibil, miracol!"

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”