INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RANGERS

VIDEO Ianis Hagi, introdus pe final, pasă de gol în victoria zdrobitoare a lui Rangers!

Ianis Hagi a reușit un assist în Motherwell - Rangers 1-5

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 septembrie 2020 13:59 / Actualizat duminica, 27 septembrie 2020 16:16

Rangers s-a impus cu 5-1 împotriva lui Motherwell, într-un meci contând pentru etapa a 9-a a campionatului Scoției.

Ianis Hagi a început meciul pe banca de rezerve, Steven Gerrard luând decizia de a începe fără mijlocașul român în garnitura de start pentru prima dată după 5 partide! În absența lui Ianis, Rangers a început meciul foarte bine, conducând cu 3-0 la pauză, grație unei „duble” din penalty a lui Tavernier și a unui gol marcat de Jones.

Ianis Hagi, pasă de gol

Echipa din Glasgow a dus scorul la 4-0 prin Itten, cu câteva secunde înainte ca Ianis să fie introdus pe teren (minutul 75). Românul a intrat bine în meci, iar peste doar 5 minute a reușit să ofere o pasă de gol pentru același Itten! Românul a lovit mingea cu capul după un corner, iar balonul a ajuns la Itten, care l-a împins în poartă, stabilind scorul final al întâlnirii, 5-1.

Gazdele au reușit golul de onoare în minutul 87, Edmundson introducându-și mingea în proprie poartă. După acest succes, Rangers ocupă prima poziție în campionatul Scoției, cu 23 de puncte după 9 meciuri. Celtic, cu două meciuri mai puțin, este la 4 puncte în urmă.