INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MLS

REZUMAT VIDEO Prima înfrângere pentru Inter Miami în acest sezon » Lionel Messi nu a prins niciun minut

Articol de - Publicat luni, 11 martie 2024 14:47 / Actualizat luni, 11 martie 2024 15:10

Fără Lionel Messi, Inter Miami a pierdut pentru prima dată în noul sezon din MLS, fiind învinsă de CF Montreal, 2-3.

Cu starul argentinian lăsat în afara lotului, pentru a se odihni, și cu Luis Suarez și Sergio Busquets pe bancă la începutul mecilui, Inter Miami a fost învinsă în runda a patra a sezonului din MLS.

VIDEO. Inter Miami, înfrângere în MLS

Canadienii au început bine meciul. După ce Coccaro a ratat o ocazie incredibilă, CF Montreal a deschis scorul în minutul 13, prin Alvarez, după un corner. Și a păstrat scorul până la pauză, deși Inter Miami a punctat în minutul 21 prin Jordi Alba, reușita fiind anulată pentru ofsaid.

Imediat după pauză, Inter Miami a avut un nou gol anulat, tot pentru ofsaid, dar elevii lui Tata Martino au reușit egalarea în minutul 71, prin Campana. Însă au urmat momente foarte bune pentru canadieni, iar Coccaro (75) și Sunusi (78) au dus scorul la 3-1.

Finalul a fost unul spectaculos. Jordi Alba a făcut 2-3 în minutul 80, cu un voleu de la marginea careului, dar Inter Miami nu a reușit să mai puncteze. Chiar dacă în minutul 86, Luis Suarez a lovit bara.

S-a terminat 2-3, iar Inter Miami a înregistrat prima înfrângere din acest sezon. Are 7 puncte, fiind la egalitate cu CF Montreal, Toronto FC, Columbus Crew și New York Red Bulls, ultimele trei având un meci în minus.

Messi a fost vedeta serii la gala Premiilor Oscar de la Los Angeles. Ce rol a jucat în filmul „Anatomia unei căderi”!