Alte știri din fotbal
„Pas important la stadionul Dinamo” » Dispare nocturna după 23 de ani! Cele mai noi imagini
0
Cine este eroul Clujului, Oucasse Mendy: „Pare incredibil” » Surpriză! Un român din străinătate l-a convins să vină la U: „A contat mult”
0
Thomas Neubert, două oferte pe masă după plecarea de la FCSB
0
Din Liga 2 a României, direct la echipa națională de seniori » Ultima selecție a fost în 2024
0
Știri din fotbal internațional
Final de carieră! Portarul cu cele mai multe selecții la națională s-a retras din motive familiale
0
Manchester City - Real Madrid, returul „optimilor” Ligii Campionilor » „Cetățenii” au nevoie de o minune
0
Hansi Flick, declarație surprinzătoare la puțin timp după anunțul președintelui: „E ultimul!”
0
Fanii se plâng că au fost abandonați: „Susțin echipa de peste 60 de ani, însă nu le pasă de traumele noastre”
1
Lifestyle
„Mi-am zis: «dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
2
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
3
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
6
Alina Laufer, primele declarații după ce soțul ei, Ilan, și cei doi copii ...
Libertatea
FBI avertizează: Dacă ați descărcat aceste jocuri, este posibil să fi fost ...
Adevărul
Uluitor: căpitanul Africii de Sud a venit să dea probe de joc în liga ...
GSP SPECIAL
Ea este Aletta, tânăra însărcinată care a murit lovită de o mașină pe ...
Libertatea
cel mai nedreptatit jucator al anilor 90.trebuia sa fie la Copa dell Mondo si la Mondialul din 94.l-au bagat in Italia pe Daniel Timofte si nu l-au adus pe Ioan Timofte.O mare enigma a mea.In 94 era unul din primi patru jucatori romani ca si forma.Cred ca nefiind un jucator de la Steaua sau Dinamo,nici nu era bagat in seama.
De acord. Trebuia să fie în lot in 94, 96, 98. Nu i-a suportat Hagi valoarea, a fost un număr zece foarte bun inteligenta, tehnica, pasă tactica peste Hagi, execuție, intr-adevar ar fi meritat selecții constante. L
Robert Ivan,informatia e oarecum gresita.In echipa aia a lui Porto, Timofte nu a jucat 4 meciuri si a avut 2 goluri si 3 pase de gol!A fost conducatorul de joc a lui Fc Porto,la Boavista a fost creierul echipei.Deci, ca sa nu-l aduci la Campionatul Mondial 1994 din America pe Ioan Timofte trebuia sa fi fost ori neam de ciobani(dovedit)ori comunist *** stelist sau dinamovist si sclav la infracori dovediti(dovedit).Asta a fost nationala ciobanilor si becalilor
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
in 94 eram convins ca daca era in echipa Romaniei ai cam lua pita si cutilul lui Hagi.In 94 era cel mai in forma jucator de creatie roman.Nu avea voie sa lipseasca din nationala.
Ion Timofte II ajucat la cel mai mare nivel in Portugalia camion de 2 ori cu FC PORTO in 1991-1994, 69 meciuri-24 goluri si la Boavista Porto între 1994 și 2000 , 146 meciuri-37 goluri. La Nationala doar 10 meciuri in perioada 1991–1995. Cine a fost antrenor la nationala atunci de ce nu este intrebat ?
Adevarat. Un mare jucator roman, un caracter, care ar fi fost mult mai bine vazut daca juca la Steaua sau la Dinamo si daca era impresariat de fratii Becali. Inca o dovada ca fotbalul nu este despre forma si valoare ci despre gasti si interese. Evident ca Hagi si Popescu erau foarte valorosi si erau in forma, dar si dictau cine e selectionat si cine joaca. Pacat ca Ioan Timofte nu a avut mai mult ocazia sa ne incante cu clasa lui indiscutabila.
Hagi facea legea, regele regilor . Un viitor de slugă la Palatul de chihlimbar-zer. A distrus nationala din cauza lui.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
deci din generatia asa zisa de aur el a fost veriga lipsa pentru a fi de aur.In 94 l-am simtit mai in forma decat Hagi.Daca ar fi venit de la fc scursurile comuniste vandut de firma de impresariat cobanii ar fi facut istorie.
campion cu FC PORTO in 1991 - 1992 si 1992 - 1993. Vicecampion cu FC PORTO in 1993-1994 si cu Boavista Porto in Boavista Porto.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.