INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LAZIO

VIDEO+FOTO Dan Petrescu a stat cu ochii pe Juventus - Lazio » Ce a făcut viitoarea adversară a CFR-ului

Articol de - Publicat vineri, 03 februarie 2023 00:02 / Actualizat vineri, 03 februarie 2023 02:04

Juventus a învins-o pe Lazio, scor 1-0, și s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei. Romanii mai au două săptămâni până la înfruntările cu CFR Cluj, din Conference League.

• Lazio - CFR Cluj, turul play-off-ului Conference League, se joacă joi, 16 februarie, de la ora 22:00
  • Manșa decisivă este programată o săptămână mai târziu, în Gruia, de la ora 19:45.

Lazio nu traversează cea mai bună formă, cu două săptămâni rămase până la turul „dublei” cu CFR Cluj. După remiza din campionat cu Fiorentina, scor 1-1, trupa lui Sarri a ratat și calificarea în semifinalele Cupei Italiei.

Tom Brady va avea un salariu COLOSAL după retragere » Cel mai mare contract de analist TV din istorie: câștigă de 800 de ori mai mult decât Ilie Dumitrescu
RECORD

Lazio, eliminată din Cupa Italiei

Eliminată din Liga Campionilor și cu 15 puncte pierdute în Serie A, Juventus și-a concentrat toată energia în Cupă. „Competiția pierzătorilor” a devenit dintr-odată o țintă majoră, așa că Allegri a trimis la luptă cea mai bună formulă.

„Bătrâna Doamnă” a controlat cu fermitate prima repriză și a reușit să deschidă scorul în minutul 44, prin Bremer. A fost primul gol al fundașului brazilian pentru Juventus, o lovitură de cap din 6 metri, cu largul concurs al portarului Luis Maximiano.

+3 FOTO

Gazdele au făcut pasul în spate după pauză și au închis perfect culoarele spre poarta lui Perin, un singur șut cadrat al adversarilor.

Juventus, cea mai titrată formație din istoria Cupei Italiei, cu 14 trofee, merge în semifinale. Acolo o va înfrunta pe Inter. În celălalt penultim act vor fi față în față Cremonese și Fiorentina.

Juventus - Lazio 1-0

Lazio, favorită în „dubla” cu CFR Cluj.

Până la prima înfruntare contra lui CFR Cluj, Lazio mai are de disputat două meciuri în Serie A, deplasare la Verona și un derby de clasament pe Stadio Olimpico, împotriva celor de la Atalanta.

Casele de pariuri o văd favorită certă la calificare pe Lazio, o cotă medie de 1,20. Cei care mizează pe un triumf al campioanei României pot obține de 4 ori suma pariată.

VIDEO. Verdictul lui Dan Petrescu: „Nu poți să fii antrenor fără licență!”

Senzațional » În SUA, o echipă din liga a 5-a engleză a ajuns mai populară decât Real Madrid și Napoli

„Destabilizează Florin Niță vestiarul lui Pardubice?” » Cehii i-au aflat salariul și este cel mai mare din istoria clubului!