INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - SPEZIA 3-0

Juventus - Spezia 3-0. Cristiano Ronaldo a mai făcut o victimă în Serie A

Cristiano Ronaldo / Sursă foto: Guliver/Getty Images +11   FOTO
Cristiano Ronaldo / Sursă foto: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 martie 2021 07:47 / Actualizat miercuri, 03 martie 2021 09:22

Juventus nu se predă! Campioana Italiei a învins-o la scor de neprezentare pe Spezia, 3-0, și își propune să înceapă asaltul pentru recuperarea distanței față de liderul Inter

Marți seara, băieții lui Pirlo au trecut peste o primă repriză fără realizări și s-au dezlănțuit în ultima jumătate de oră. Morata a deschis scorul în minutul 62, din pasa lui Bernardeschi, scorul fiind majorat nouă minute mai târziu, de Chiesa, care a finalizat acrobatic din câțiva metri.

Cristiano Ronaldo, lider în clasamentul golgeterilor din Serie A

Tabela a fost închisă de nimeni altul decât Cristiano Ronaldo, care a mai făcut o victimă în Serie A. Angajat de Bentacur, superstarul portughez a finalizat din viteză, cu stângul, ajungând la 20 de reușite stagionale. CR7 e lider în clasamentul golgteterilor, urmat îndeaproape de Lukaku (18).

În prelungiri s-a remarcat și portarul Szczesny, care a ghicit colțul și a parat penalty-ul bătut neinspirat de Galabinov.

Într-un sezon în care Inter pare de neoprit, campioana Juventus păstrează în continuare speranțe la un nou tiltlu. Cu 14 etape înainte de final, „Bătrâna Doamnă” se află pe locul 3, cu 49 de puncte, sub Inter (56) și AC Milan (52).

Juventus - Spezia / foto: Guliver/Getty Images
+7 FOTO
  • Sursă foto: Guliver/Getty Images

VIDEO Rezumatul meciului Juventus - Spezia 3-0

Clasament Serie A:

FOTO Wolves a fost la 10 minute să întrerupă seria fantastică a lui Guardiola! A urmat un coșmar

Un fost jucător al Barcelonei a dezvăluit ce NU face Messi la antrenamente niciodată!