INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Kayserispor - Gaziantep 1-1. Meciul și thriller-ul pentru Șumudică! Ce a pățit în prelungirile deplasării de pe terenul echipei lui Lung Jr. și Săpunaru

Alexandru Maxim e titular în Kayserispor - Gaziantep

Articol de - Publicat luni, 13 iulie 2020 17:30 / Actualizat luni, 13 iulie 2020 20:43

Gaziantep, formația antrenată de Marius Șumudică, a terminat la egalitate, scor 1-1 (Kravets 90+2, respectiv Maxim 62), în deplasarea de la Kayserispor.

Vezi AICI clasamentul din Superliga Turciei

Gaziantep este neînvinsă de la reluarea sezonului după pauza provocată de coronavirus. În meciul de astăzi, din fața fostei formații, Șumudică i-a trimis din primul minut pe Alin Toșca și Alexandru Maxim. Mijlocașul împrumutat de la Mainz a și semnat unica reușită a oaspeților, în minutul 62, cu un șut frumos, la vinclu, din interiorul careului.

Cu doi oameni în plus, Gaziantep a primit gol în al doilea minut de prelungire. Ucraineanul Kravets a profitat de o ieșire hazardată a portarului Guvenc.

Vezi AICI VIDEO de la meci!

Kayserispor, șanse mici să se salveze

Gaziantep e în prima jumătate a clasamentului din Turcia, pe locul 8, cu 42 de puncte. Kayserispor are emoții mari în lupta pentru salvarea de la retrogradare. În acest moment e penultima, la egalitate de puncte cu alte 3 formații. Săpunaru și Lung Jr. au însă două meciuri infernale în finalul sezonului, cu Basaksehir și Trabzonspor, ocupantele primelor două locuri.

Kayserispor - Gaziantep 1-1

• Au marcat: Kravets 90+2 / Maxim 62
  • Alex Maxim a înscris cu un șut spectaculos, la vinclu, de la marginea careului de 16 metri

Kayserispor: Lung Jr. - Kvrzic, Săpunaru, Angelo, Tasdemir - Dja Djedje, Acar - Sahin, Mensah, Pedro Henrique - Kravets
Antrenor: Robert Prosinecki

Gaziantep: Guvenc - Kana, Junior Morais, Toșcan, Ceylan, Djilobodji - Jefferson, Soyalp, Maxim - Demir, Ozer
Antrenor: Marius Șumudică

Veste mare pentru Ciprian Tătărușanu » Portarul român, anunțat titular la Lyon în finala Cupei Ligii Franței!

Satisfacție fără margini pentru Costel Gâlcă » Un mare talent promovat de el la Vejle ar putea ajunge la Ajax!