INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG

PSG, aproape de un nou pas greșit » Avea 2-0 cu Brest, dar a fost egalată! Mbappe a ratat un penalty în minutul 89

PSG a câștigat cu greu împotriva lui Brest în deplasare, scor 3-2, în etapa #10 din Ligue 1. Kylian Mbappe a reușit golul victoriei în minutul 89, după ce gazdele reveniseră de la 0-2/ foto Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 29 octombrie 2023 17:14 / Actualizat duminica, 29 octombrie 2023 17:53

PSG a câștigat cu greu împotriva lui Brest în deplasare, scor 3-2, în etapa #10 din Ligue 1. Kylian Mbappe a reușit golul victoriei în minutul 89, după ce gazdele reveniseră de la 0-2.

Zaire-Emery a deschis scorul în minutul 16, cu un șut superb, la colțul lung, de la marginea careului de 16 metri. Mbappe a reușit și el să puncteze, cu un gol tras la indigo cu cel marcat în poarta lui AC Milan. A intrat în centru din banda stângă, a driblat cu adversar și a tras la colțul scurt. Portarul advers nu a avut nicio șansă, a fost prins pe picior greșit.

Fabulos! De 4 ori campion cu Steaua, a revenit pe teren la 53 de ani și a dat un gol de Champions League
BRAȘOV

Brest a revenit de la 0-2, dar Mbappe i-a adus victoria lui PSG

Mounie a redus din diferență în minutul 43 pentru Brest cu capul din careul mic. Mingea a fost deviată ușor de Danilo. Doar 9 minute mai târziu, Le Douaron egala pentru Brest. A marcat cu o lovitură de cap spectaculoasă la colțul lung, în urma unei centrări din corner.

Pe finalul meciului, PSG a primit penalty pentru un fault asupra lui Kolo Muani, după ce arbitrul Jerome Brisard a consultat VAR-ul. Mbappe a ratat lovitura de la 11 metri, dar a avut noroc. Portarul advers a respins în față, iar vedeta lui PSG a fost pe fază și a punctat simplu.

Mbappe a ajuns la 10 goluri în 9 meciuri jucate în acest sezon în Ligue 1 și e golgheterul competiției. PSG e pe locul 2 după 10 etape, cu 21 de puncte, unul sub liderul Nice.

Remontada spectaculoasă de scor în Serie A. În minutul 72, scorul era 0-3, dar ce a urmat a fost fabulos » Un jucător dorit pe vremuri de FCSB a fost erou în prelungiri!