INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LAZIO - NAPOLI

Lazio - Napoli, remiză albă pe Stadio Olimpico

Lazio și Napoli se întâlnesc ACUM, în runda #22 din Serie A. foto: Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 28 ianuarie 2024 17:59 / Actualizat duminica, 28 ianuarie 2024 21:03

Lazio și Napoli au remizat, scor 0-0, în runda #22 din Superliga.

Vezi AICI programul întregii etape din Serie A

Ambele echipe aveau nevoie de o victorie pentru a se apropia de locurile de Liga Campionilor. Gazdele au insistat mai mult în atac și puteau să înscrie în minutul 83, când Piotr Zielinski a executat bine o lovitură liberă din apropierea careului, dar mingea a trecut foarte aproape de bara din stânga.

În minutul 47, Taty Castellanos a reușit un gol fabulos din foarfecă, dar reușita a fost anulată pe motiv de offside.

După această remiză, Lazio se clasează pe locul 6, cu 34 de puncte. De cealalată parte, Napoli încheie etapa pe 9, cu 32 de puncte.

FINAL. Lazio - Napoli 0-0

Click aici pentru statistici

Lazio - Napoli, echipele de start

Lazio (4-3-3): Provedel - Lazzari, Gila, Romagnoli, Marusic - Guendouzi, Cataldi, Alberto - Isaksen, Castellanos, Anderson
Rezerve: Mandas, Sepe, Casale, Fernandes, Hysaj, Kamada, Pedro, Lu. Pellegrini, Rovella, Ruggeri, Vecino
Antrenor: Maurizio Sarri

Napoli (3-4-2-1): Gollini - Ostigard, Rrahmani, Jesus - Di Lorenzo, Demme, Lobotka, Rui - Politano, Zielinski - Raspadori
Rezerve: Idasiak, Contini, D'Avini, Dendoncker, Gaetano, Gioielli, Lindstrom, Mazzocchi, Ngonge
Antrenor: Walter Mazzarri

San Siro s-a luminat pentru Mike Maignan! » Meciul lui Milan, dedicat luptei antirasism. Întrerupt pentru portar!
ITALIA
Sânge și fani pe teren! Incidente grave în Cupa Angliei » West Brom - Wolves, suspendat 34 de minute după confruntarea violentă din tribune