Alte știri din fotbal
Turcia - România, marele meci pentru Campionatul Mondial » Echipa aleasă de Mircea Lucescu: decizia în cazul lui Ionuț Radu
0
„Mister” e acum federal cu acte în regulă » Ilie Dumitrecu, la prima deplasare sub administrația Burleanu: surprins lângă Bodescu și Vișan
0
A repetat gestul lui Nouma din 2002 » Mircea Lucescu, surprins de față cu zeci de jurnaliști turci și români
0
Va conta absența ta cu Turcia? Răspunsul lui Denis Drăguș
1
Știri din fotbal internațional
FIFA anunță ultima fază a vânzării biletelor pentru Campionatul Mondial 2026
0
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Legenda lui Liverpool suferă de demență: „Uită că am vorbit dimineață”
0
Pe „ruta” României spre Mondial, jucătorii din Kosovo sunt gata de un succes istoric
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
„Vom dezlănțui iadul!” SUA, noi amenințări pentru Iran, în timp ce ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Iranul amenință că va bloca o altă strâmtoare vitală pentru comerțul ...
Libertatea
Se pare ca pentru destui e mult mai placut sa umilesti decat sa castigi.
Asa iti dai seama cam ce e in mintea multora, esti atent la ce cuvinte repeta la nesfarsit. La fotbal te umilesc si cand te bat cu 2-0, gazetarii astia traiesc din umiliri si umilinte. La rugby, culmea, te umilesc daca te menajeaza; in 1995, NZ a batut Japonia cu 145 la 17 si japonezii nu s-au simtit umiliti. Se poate calcula usor in ce ritm faceau AB eseurile. Spaniolii i-au batut pe maltezi cu 12-1, la fotbal, aveau nevoie de o victorie la 11 goluri diferenta, la pauza era 3-1. Daca a fost un aranjament, cum zice toata lumea, aranjamentul a fost mai umilitor decat numarul de goluri. Mult succes, GSP! Fara umilinte!
Romeo Ene ne spune: "Lille pierduse în prima etapă în deplasare cu Auxerre, 0-1, însă o învinsese ulterior pe Rennes, 4-0. A promovat la finalul sezonului trecut după ce a terminat pe primul loc în Ligue 2. De cealaltă parte, Lille venea după un egal (3-3 cu Brest) și o victorie (1-0) cu Monaco." Romeo, tu recitești articolele înainte de a le publica?
Mai ușor cu umilința asta, alte verbe nu cunoașteți?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.