Alte știri din fotbal
Rapid a făcut pachetul pentru decarul din Superligă: 300.000 € plus un jucător!
0
Costel Gâlcă primește întăriri » Revine la Rapid după 5 luni de coșmar: „O să joace 100%”
1
Mircea Lucescu începe pregătirea meciului cu Turcia! Ce va face selecționerul României săptămâna viitoare
1
Mihai Stoica, vești înaintea plecării în cantonament: „S-a antrenat 5 zile cu noi, am zis să vină să-și vadă colegii”
0
Știri din fotbal internațional
Incredibil la câți bani a renunțat Maresca la plecarea de la Chelsea!
0
Incredibil: s-au calificat în sferturile Cupei Africii fără să câștige vreun meci!
0
Hansi Flick recunoaște: „Nu cred că am meritat acest rezultat. Îi mulțumesc lui Joan!”
0
Joan Garcia, îngerul păzitor al Barcelonei la primul succes din 2026 » Cum arată situația la vârf în La Liga
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Clipul viral cu Novak Djokovic și o influenceriță superbă a încins internetul » Sârbul s-a furișat în spatele ei și a învățat-o cum se face
0
Natalia Mateuț, apariție incendiară într-o destinație exotică: „Cel mai bun loc de pe Pământ”
14
Corina Caragea, apariție spectaculoasă de ziua ei: „Nivel nou deblocat”
0
Surpriză: jocurile video nu „atrofiază creierul”, ci au un efect neașteptat!
0
Un curier a refuzat să livreze pachetul vecinului său, deși se cunoșteau de ...
Libertatea
O cameră video cu inteligență artificială a înregistrat peste 1.000 de ...
Adevărul
Andrea Bocelli a orbit definitiv în urma unei lovituri pe terenul de ...
GSP SPECIAL
Nicolas Maduro și soția lui au ajuns în New York: vor fi deținuți în ...
Libertatea
oamenii au mers pe camp nou sa vada fotbalul feminin nu pentru spectalol sau pentru calitatea fotbalistica ci dintr-un sentiment similar cu mila. fotbalistile respective de la barcelona au un nivel calitativ cu al unor baieti de 17-18 ani. nu merge nimeni la echipele u18 in numar foarte mare, la fel nimeni nu merge la fotbalul feminin. motivul e sa se simta bine ca incurajeaza egalitatea, dar e o forma de egoism si prostie. egalitatea se ofera cand calitativ valorile se apropie, nu din presiune sociala.
Nu știu cât ești tu de informat, dar problema lui Rubiales a apărut DUPA pupatul nazdravan. Luat de val , omul a injurat in stanga si-n dreapta spunand ca nu îl intereseaza ce spun tot felul da amețiți. Asta a fost de fapt scanteia care a declanșat toata tarasenia. Ca o paranteza, la fotbal feminin spaniolii sunt destul de departe, in ciuda opiniilor unor cunoscători bastinasi. De ex pe Camp Nou, echipa feminina a jucat o partida in fata a 90.000 de spectatori.
ah, clasicul atac la persoana cand nu ai argumente. doar oamenii mici ataca persoana si nu ideeile. vad ca intelegi de ce iti zic baietas, gandesti ca unul
mda, cu apelative de genul "baietas" ... singura diferenta pe care o sesizez e cea intre noi doi. se pare ca ai nevoie sa-ti afirmi superioritatea, cel mai probabi din cauza complexelor pe care le resimti. la fel se intampla si cu femeile din viata ta? cred ca da si, avand in vedere parerile exprimate de tine azi, nu pot decat sa le compatimesc.
nu e chiar cazul acolo, baietas, fetele alea nu sunt femei de servici la primarile si primarul le da palme la fund stiind ca alea nu au cui sa se planga. aceleasi jucatoare au facut scandal sa il zboare pe selectioner in urma cu cateva luni, nu sunt speriate de bombe sau speriate ca o sa fie concediate daca se plang sau fac o plangere. sesisezi diferenta?
FIFA cea mai ordinara organizatie la nivel global sa investigheze ce ??? ;)))))
cred ca pierzi esentialul, aici cineva, aflat intr-o pozitie de putere, a pupat pe gura pe altcineva, fara voia acelei persoane. sesizezi diferenta? sau amesteci intentionat lucrurile ca sa justifici comportamente similare?
da, se intampla, in toate sporturile cand exista tensiune si se castiga lumea reactioneaza in diferite moduri. da, am jucat fotbal la nivel de liga 4 si handbal la nivel de liceu si turnee intre licee, cand se castiga cate un meci foarte echilibrat la ultima faza existau imbratisari, unii se exprimau prin batut palma, altii prin sarutat obrajii de fericire. daca fix aceleasi lucruri s-ar fi intamplat intre doi barbati nimeni nu ar fi zis nimic. cauta pe google si poti vedea ca si la barbati exista genul asta de a celebra. sau sa te uiti la fete cum sarbatoresc cu palme la fund. vrei egalitate? sau vrei privilegii pentru femei?
da si ce legatura are cu fotbalul? *** ar trebui barbatii din iasi sa fie speriati ca daca se uita urat la o femeie e deja viol? doar pentru ca unii barbati sunt violenti nu inseamna ca toti sunt. daca ai fi avut acelasi fel de gandire sa zici ca daca o femeie se culca cu multi barbati toate trebuie sa fie *** atunci ai fi acuzat de misoginie. daca ai fi generalizat pentru ***, evrei sau gay ai fi fost acuzat de atatea lucruri. dar cand e vorba ca toata lumea sa generalizeze barbatii ca fiind violenti pentru ca sunt unii violenti e dintr-o data ok. dar da, as zice ca mai ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Hai, impartaseste din experienta ta: ce sport ai jucat, unde, in ce vestiar va pupati voi pe gura dupa victorii, mai ales cu cei care nu vroiau? Nu stiam ca se petrec d-astea pe la echipele din Romania.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.