INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UNITED - CHELSEA 1-1

VIDEO + FOTO Ronaldo și De Gea au ținut campioana Europei în șah, dar United își ia adio de la Liga Campionilor

Manchester United și Chelsea Londra au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 35 din Premier League. +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 28 aprilie 2022 23:39 / Actualizat vineri, 29 aprilie 2022 16:11

Manchester United și Chelsea Londra au remizat, scor 1-1, într-un meci din runda cu numărul 37 din Premier League.

Prima repriză a derby-ului de pe „Old Trafford” a fost un meci între David de Gea și fotbaliștii londonezi. Portarul lui United a avut 5 intervenții miraculoase și a păstrat tabela intactă.

Cu un pas în finala Ligii Campionilor, Klopp a semnat! Contractul este valabil până în 2026
Liverpool

United, salvată de Ronaldo și De Gea în meciul cu Chelsea

Nu a mai avut ce face în minutul 60, când Marcos Alonso a venit lansat și a lovit perfect mingea, un voleu din interiorul careului.

Gazdele au ripostat instant și Cristiano Ronaldo a egalat la următoarea acțiune importantă, în minutul 62. Matic a profitat de o ezitare a lui Kante, i-a pasat portughezului, care a înscris cu o execuție violentă, sub bară. A fost singurul șut expediat de „diavolii roșii” pe poarta lui Mendy în partea secundă.

Cum arată clasamentul din Premier League după United - Chelsea 1-1

Egalul nu o ajută pe Manchester United. Formația antrenată de Rangnick rămâne pe 7, cu 55 de puncte, iar locurile de Liga Campionilor devin imposibil de atins. Chelsea își consolidează încet, dar sigur, poziția pe podium.

Manchester United - Chelsea 1-1

Manchester United - Chelsea, echipe de start

+2 FOTO

Manchester United: De Gea - Dalot, Lindelof, Varane, Telles - McTominay, Matic - Elanga, Fernandes, Rashford - Ronaldo
Rezerve: Heaton, Henderson - Bailly, A. Fernandez, Garnacho, P. Jones, Mata, Mejbri, Shoretire
Antrenor: Ralf Rangnick

Chelsea: Mendy - R. James, T. Silva, Rudiger - Azpilicueta, Kante, Jorginho, M. Alonso - Mount, Werner - Havertz
Rezerve: Kepa - Chalobah, Kenedy, Loftus-Cheek, Lukaku, Niguez, Pulisic, Sarr, Ziyech
Antrenor: Thomas Tuchel

Stadion: Old Trafford, Manchester
Arbitru: Mike Dean

Răsturnare de situație în cazul lui Mbappe! Cu cine ar semna de fapt: „Sunt 100% sigur”

VIDEO Simone Inzaghi, după gafa lui Ionuț Radu: „Dacă am fi avut 4-1 pe tabelă, nu era așa de grav”