INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »

MANCHESTER UNITED - TOTTENHAM 2-1 // Jose Mourinho pierde la revenirea pe Old Trafford! Rashford, eroul „diavolilor”

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 decembrie 2019 18:38

Manchester United a trecut de Tottenham, scor 2-1, și a urcat peste formația lui Jose Mourinho în clasamentul din Premier League.

Gazdele au deschis scorul în minutul 6, când Rashford l-a păcălit pe Gazzaniga cu un șut la colțul scurt. Tottenham a egalat în minutul 39 prin Dele Alli, omul reinventat de Mourinho. Mijlocașul englez a făcut o preluare de geniu și a trimis printre brațele lui De Gea.

Eroul serii avea să fie Rashford. Atacantul lui United a obținut o lovitură de la 11 metri în minutul 49. Tot el a transformat-o.

„The Special One” pierde la revenirea pe Old Trafford, loc din care a fost demis în decembrie 2018. Tottenham cade provizoriu pe locul 8, cu 20 de puncte, dar poate ajunge pe 10 dacă Arsenal și Sheffield își câștigă partidele din această etapă. Manchester United este în acest moment pe 6, cu 21 de puncte.

FINAL » Man. United - Tottenham 2-1

Echipele de start:

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lidelof, Maguire, Young - McTominay, Fred - James, Lingard, Rashford - Greenwood
Rezerve: Romero - Garner, Mata, Pereira, Shaw, Tuanzebe, B. Williams
Antrenor: Ole Gunnar Solskjaer

Tottenham: Gazzaniga - Aurier, Sanchez, Alderweireld, Vertonghen - Winks, Sissoko - Lucas, Alli, Son - Kane
Rezerve: Austin - Dier, Eriksen, Foyth, Lo Celso, Ndombele, Rose
Antrenor: Jose Mourinho

Jose Mourinho revine pe Old Trafford după ce a fost demis de pe banca „diavolilor roșii” în decembrie 2019.

Vezi și:

VIDEO S-a dat Pep Guardiola de gol? „Scăparea Freudiană” care ar putea însemna numele viitoarei sale echipe

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”