INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAMPIONATE

Maradona-show la debutul cu eşec la Al Wasl: ”Arbitrul e de vină”

Maradona-show la debutul cu eșec la Al Wasl

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 septembrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 16 septembrie 2011 22:37

Diego s-a agitat şi a gesticulat tot meciul din Cupă cu Al Jazira, pierdut (3-4) în prelungiri.

Diego Maradona a făcut spectacol la prima apariţie ca antrenor al lui Al Wasl. În meciul de "afară" cu Al Jazira, din grupa A a Cupei din Emirate, starul argentinian n-a stat o clipă locului. Permanent neliniştit, a rămas mai tot timpul în picioare înfierbîntat şi gesticulînd la aproape fiecare fază importantă.

L-a ajutat şi jocul: condusă la pauză cu 3-1, Al Wasl a egalat ("triplă" argentinianul Donda), dar a primit lovitura de graţie tocmai în prelungiri, la ultimul corner. Mulţumit de elevii săi, care "au fost foarte combativi", Diego (50 de ani) şi-a vărsat nervii pe "omul în negru": "Din cauza lui am pierdut. Unul dintre golurile lui Al Jazira nu trebuia acordat. A fost ofsaid clar".