Alte știri din fotbal
Conducerea Rapidului a anunțat bugetul pentru sezonul următor: „Din punct de vedere financiar, nu este corect”
0
Un nou transfer-promisiune pentru Dinamo
0
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul » Cum s-a terminat primul amical al verii
0
Andrei Nicolescu a anunțat plecarea titularului din sezonul trecut
3
Știri din fotbal internațional
Câți bani a câștigat Istvan Kovacs după ce i-a arbitrat pe Lionel Messi și Argentina la Mondial
0
Ralf Rangnick exclude un blat: „În mod normal, la 2-3 ești mort. A fost ca la Hollywood”
0
Ea este cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
0
Fabulos ce a reușit Lionel Messi chiar sub ochii lui Istvan Kovacs
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Cum e viața de student în străinătate: de la cursuri aplicate la chirii de ...
Libertatea
Val de imagini false după cutremurele din Venezuela. Cum au fost induși în ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cătălin Cherecheș, eliberat condiționat din complezența unei judecătoare, ...
Libertatea
Are dreptate MVB! Mult prea multe decizii incorecte, unele la limita, pe criterii subiective (conteaza sau nu mana, sau doar corpul etc.). Unii vorbesc de pomanagii - 1) nu cred ca o sa-i lase antrenorii lor s-o frece in jumatatea adversa; si 2) daca raman aproape de poarta adversa, cineva din echipa cealalta o sa ramana la marcaj, ca doar nu-s ***. Iar celor care vorbesc de mai multe goluri: care e problema? PS. Piedica mare sunt britanicii aia super-conservativi, lor li se pare ca sunt cei mai destepti, si fiind inventia lor ...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Daca tot ne-am apucat de o treaba sa scoatem si hentul, eventual si faultul, ca lumea "vrea actiune". Pai daca lumea vrea actiune, sa-si rupa baietii picioarele, sa aduca cluburile si cativa baieti din MMA in liniile defensive, ca sa fie frumos. "Sa fie eliminat autul". Da, sa se joace si pe marginea terenului, eventual sa faca niste culoare prin tribune sa alerge jucatorii si pe acolo. Sa se poata centra si din exteriorul stadionului. Sa se joace cu 2 sau 3 mingi, ca sa fie multe goluri... Van Basten e un geniu!
cate goluri de-al lui vanbasten ai vazut la viata ta sa comentezi asemenea ineptie?
O să apară postul de pomanagii în echipă, și o să fie goluri multe!
Cred ca pe Van Basten il macina ca majoritatea golurilor sale sunt inscrise din offside, dar unde am ajunge fara offside ??? Pai asa cel putin la fiecare faza fixa, o sa stea unu tot timpu cu portaru in cealalta jumatate adversa.
este veche idee, greu de implementat insa din cauza popularitatii (ma refer la discutiile pe care le naste) acestei reguli. Exista alta idee, veche si ea, pentru dinamizarea jocului si a cresterii numarului de goluri dintr-un meci: marirea portilor, sincer ideea asta imi place.
Suprafața de ofsaid să fie la 20-22 m de poartă,12 jucători,6 schimbări în 3 momente ale jocului,doi arbitri de centru(cîte unul pe fiecare jumătate de teren).Pentru arbitrii de tușă ar fi mai ușor să stabilească dacă a fost ofsaid,aut,aut de poartă,corner.Cele două reprize ar fi împărțite în două minireprize a 20 de minute fiecare,cu o pauză de 5 minute între ele pt.hidratare,schimbare de teren, schimbări.Jocul ar fi mai fluid,spectaculos.
Am fi cei mai tari cu lunga si pe a doua!
Citez din acest articol : " ... a zis fostul triplu câștigător al "Balonuui de Aur" (1988, 1898, 1992) în interviul pentru Sky Sport ... " .... .. .. ... Ce reiese din acest articol este ca Van Basten este calator in timp . A castigat Balonul de Aur de trei ori : prima data in anul 1988 , apoi in anul 1898 ( ?!! ) , pt ca in final sa castige Balonul de Aur pt a treia oara in in 1992 ( dupa 104 ani !! ) ... Asadar teoria calatoriei in timp a fost demonstrata de GSP !!!
ma mir ca cineva pe lumea asta si-a dat seama de ceva ce eu am gandit de zeci de ani de zile...offside-ul e cea mai mare tampenie in fotbal...care e problema ca stau ultimul in atac???...nici una...nu numai ca e o mare tampenie offside-ul dar si cei care au inventat tampenia asta nu au avut nici o logica...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.