INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED - MANCHESTER CITY

FOTO Ratare uriașă în Manchester United - Manchester City » Și tu ai fi marcat de aici! :D

Marcus Rahsford, atacantul lui Manchester United, a ratat o ocazie uriașă în derby-ul cu Manchester City/ captură Twitter +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 ianuarie 2023 15:48 / Actualizat sambata, 14 ianuarie 2023 16:05

Marcus Rahsford, atacantul lui Manchester United, a ratat o ocazie uriașă în derby-ul cu Manchester City.

Englezul a fost lansat perfect în adâncime în minutul 34, l-a driblat pe Ederson care ieșise mult din poartă, apoi a scăpat singur. Doar că Rashford nu a reușit să marcheze. L-a luat la țintă pe Akanji, aflat în fața porții.

+2 FOTO

Marcus ar fi putut chiar să îi paseze lui Martial, care era în poziție centrală. Faptul că a ales să tragă în loc să îi ofere șansa golului francezului a stârnit un val de glume pe Twitter: „Rashford are încredere zero în Martial”.

Rashford, două ratări mari prima repriză din United - City

Rashford a ratat și în minutul 38. A fost din nou lansat, a scăpat singur cu Ederson, dar nu a mai reușit să îl dribleze. Portarul a ieșit bine în întâmpinare și l-a blocat pe atacantul lui Manchester United.

Rashford le-a dat emoții fanilor lui United în minutul 40, când după un nou sprint s-a așezat pe gazon. El a acuzat probleme la coapsă, dar în cele din urmă a reușit să continue și după pauză. După 45 de minute, scorul era 0-0.

7 goluriare Rashford în acest sezon de Premier League, în 17 meciuri

Spalletti și Allegri, protagoniștii unui video viral după derby: „Pare că are o problemă cu mine!”
NAPOLI - JUVENTUS 5-1

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”