INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INEDIT

Meci suspendat din cauza unui atac de albine africane

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2010 00:00

Partida dintre Chiriqui şi Tauro din campionatul panamez a trebuit întreruptă dintr-un motiv cu totul deosebit.

În minutul 50, la scorul de 0-1, jucătorii au trebuit să se arunce la pămînt pentru a se proteja de atacul unui roi de albine africane, cunoscute ca unele dintre cele mai agresive din lume. Arbitrul a trebuit să oprească meciul. Unii dintre jucători nu au scăpat de înţepături, dar mai mult de suferit au avut spectatorii, care nu au avut cum să se ferească. Forţele de ordine au intervenit cu ce le-a venit la îndemînă, inclusiv cu extinctoare. Au reuşit să îndepărteze albinele după circa 25 de minute. Jocul s-a reluat, iar pauza forţată le-a prins bine doar gazdelor, care au reuşit să egaleze.

În urmă cu 4 luni, şi disputa dintre Mexic şi Salvador a trebuit suspendată temporar tot din cauza unui atac al albinelor.

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”