INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

NAPOLI - AC MILAN 2-2 // FOTO Meci spectaculos în Serie A, cu 4 goluri și un „roșu” » Rezumatul VIDEO

Napoli și AC Milan au remizat, scor 2-2, în Serie A +7   FOTO
Napoli și AC Milan au remizat, scor 2-2, în Serie A

Articol de - Publicat luni, 13 iulie 2020 08:32 / Actualizat luni, 13 iulie 2020 09:15

Napoli și AC Milan au remizat, scor 2-2, la finalul unui meci spectaculos care a contat pentru etapa cu numărul 32 din Serie A.

„Diavolul” a deschis scorul în minutul 15. Theo Hernandez l-a învins pe Ospina cu un voleu superb din partea stânga. Până în minutul 60 însă, Napoli a întors scorul.

+3 FOTO

Di Lorenzo a sunat revenirea în minutul 34, reușind să marcheze la capătul unei faxe fixe. Apoi, Mertens a profitat de o greșeală a lui Donnarumma și a făcut 2-1, cu o execuție din interiorul careului.

Dar ultimul cuvânt i-a aparținut tot lui Milan. Kessie, din penalty, a stabilit scorul final: 2-2. Formația antrenată de Stefano Pioli a terminat meciul în 10, după ce tânărul Alexis Saelemaekers a văzut două „galbene” în 3 minute.

VIDEO Rezumatul partidei Napoli - AC Milan 2-2

În continuare, Napoli este pe 6 în Serie A, având 52 de puncte, două mai mult decât AC Milan, ocupanta poziției a 7-a.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

PSG, la primul meci după 4 luni! Victorie cu 9-0 într-un meci la care au asistat 5.000 de oameni din tribune

Doar Cristiano Ronaldo s-a opus » Portughezul se apropie de Lewandowski în clasamentul pentru „Gheata de Aur”