INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIA A

Napoli învinge pe Palermo cu gol în minutul 95 » Ce şanse are Steaua?

napoli
napoli

Articol de GSP - Publicat luni, 06 decembrie 2010 00:00

Contracandidata Stelei pentru un loc în primăvara europeană, Napoli a învins în etapa a 15-a pe Palermo, 1-0, golul victoriei fiind marcat în minutul 95.

Moralul napoletanilor este unul foarte bun pentru partida cu Steaua. După ce au revenit de la 3-1 în partida din Europa League, cu Utrecht, formaţia lui Mazzari a reuşit să obţină o victorie importantă în campionatul Italiei, contra lui Palermo. Golul care a adus trei puncte a fost marcat de Maggio în minutul 95, iar în urma acestui rezultat Napoli ocupă locul patru (27 puncte) în clasament, după 15 etape.

La Palermo, Goian a fost integralist, iar echipa sa rămîne pe locul 7, cu 23 de puncte.