INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SIMULARE

VIDEO Simularea carierei » Cum s-a făcut de râs Neymar în Japonia

Articol de GSP - Publicat luni, 25 iulie 2022 15:32 / Actualizat luni, 25 iulie 2022 16:01

Neymar (30 de ani) a simulat grosolan într-un meci amical jucat de PSG în Japonia, cu Gamba Osaka.

Parizienii au câștigat cu 6-2 în fața lui Gamba Osaka, unul dintre goluri fiind însemnate de brazilian. El a marcat dinr-un penalty obținut în urma unei simulări care a devenit virală. Neymar s-a aruncat pur și simplu în careu, după ce piciorul adversarului trecuse la centimetri buni de el.

Neymar, simulare grosolană în PSG - Gamba Osaka 6-2

Neymar a transformat penalty-ul obținut fraudulos, ducând scorul la 2-0. Prima reușită fusese a lui Pablo Sarabia.

Rotaru râde de FCSB: „Pleacă antrenorul? A părăsit Gigi echipa?”
UNIVERSITATEA CRAIOVA

Japonezii au redus din diferență, dar Nuno Mendes a dus repede scorul la 3-1, cu un șut la colțul lung din postură de unu la unu cu portarul. Apoi a marcat și Messi, ducând scorul la 4-1, înainte de pauză.

Argentinianul a marcat cu noroc, la un șut moale, aproape de portar. Pasa decisivă a fost semnată de Neymar. După pauză, cei doi au inversat rolurile. Messi a pasat perfect pe culoar și l-a lăsat pe brazilian singur cu portarul advers. „Decarul” lui PSG l-a driblat elegant și a trimis mingea în poarta goală.

Gamba Osaka a marcat al doilea gol, dar Mbappe a închis tabela, dintr-un penalty obținut tot de el.

Ionuț Nedelcearu, aproape de transfer » Va ajunge la o echipă deținută de consorțiul care o patronează și pe Manchester City

Halagian din Premier League » Comandantul Erik ten Hag impune o ordine draconică la Manchester United: ce măsuri drastice a luat