INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CEHIA

VIDEO Nicolae Stanciu, rol decisiv pentru Slavia Praga în victoria de astăzi

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 iunie 2020 21:23

Slavia Praga, liderul din Cehia, a câștigat la limită meciul cu Zlin, 1-0, iar Nicolae Stanciu a pasat decisiv la singurul gol al partidei.

Mijlocașul Nicolae Stanciu (27 de ani) a jucat 86 de minute pentru echipa Slaviei și a contribuit din plin la victorie. După o primă repriză echilibrată, Slavia a marcat golul victoriei în minutul 74, prin Lukas Masopust.

Mijlocașul ceh a trimis mingea în poartă din 6 metri, după o centrare perfectă trimisă de Nicolae Stanciu, din colțul careului

Vezi AICI VIDEO

După 30 de etape, Slavia Praga e lider, cu 72 de puncte. Echipa lui Stanciu are 6 puncte peste Viktoria Plzen, locul 2.

8 pase de golși 4 goluri are Stanciu în acest sezon

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

La Bayern e scandal și când zdrobește Bundesliga! Thomas Muller, scos din sărite: „Despre asta vorbește conducerea?!”

Planul „invadatorului” din meciul Mallorca - Barcelona: Cum a trecut de toate filtrele și cum au reacționat Messi și Jordi Alba când a ajuns lângă ei