INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CEHIA

VIDEO Nicolae Stanciu, două pase de geniu în Slavia Praga - Jablonec 4-0

Nicolae Stanciu, două pase de geniu în Slavia Praga - Jablonec 4-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 iunie 2020 23:32 / Actualizat duminica, 28 iunie 2020 23:46

Nicolae Stanciu (27 de ani) a oferit două pase decisive în victoria obținută de Slavia Praga, 4-0 cu Jablonec.

Slavia Praga e deja campioană în Cehia, dar își respectă statutul. A trimis o echipă apropiată de cea standard în partida cu Jablonec, jucată acasă, în fața a 2.800 de spectatori.

Stanciu, un nou meci bun în Cehia

Nicolae Stanciu a fost din nou activ. În minutul 8 a centrat ideal, pe poziție viitoare, pentru Petar Musa. Atacantul de 23 de ani a înscris din 6 metri. Internaționalul român a mai oferit un assist, în minutul 87, la ultima reușită a meciului. Culoarul găsit de Stanciu a fost unul excepțional și l-a lăsat singur cu portarul pe Masopust.

Pasa lui Stanciu de la golul de 1-0

Pasa lui Stanciu de la golul de 4-0

4 goluriși 11 pase decisive are Nicolae Stanciu în acest sezon

Eric Bicfalvi, „dublă” spectaculoasă într-un meci vital pentru Ural în Rusia! Mijlocașul a fost eliminat

Dramatism total la promovarea în Bundesliga » Hamburg avea nevoie de un egal acasă, dar a fost umilită! Cine a promovat