INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAMPIONATE

Olăroiu şi-a învins fosta echipă în Liga Campionilor » Rădoi a ratat un penalty

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 februarie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 27 februarie 2013 22:01

Al Ain a debutat cu o victorie în grupele Ligii Campionilor Asiei, cîştigînd în faţa lui Al Hilal, scor 3-1, într-un duel al actualei şi fostei echipe ale lui Olăroiu.

Gazdele s-au văzut conduse din debutul partidei, dar Al Ain, cu Rădoi titular, a revenit pînă la pauză şi s-a intrat 1-1 la cabine.

Al Ain a marcat în primul minut al reprizei secunde şi se putea distanţa cîteva minute mai tîrziu, dar Mirel Rădoi nu a reuşit să înscrie din penalty în minutul 55. Totuşi, pînă la final, echipa lui Olăroiu a mai marcat o dată pentru o victorie cu 3-1.