Alte știri din fotbal
Turcia - România, marele meci pentru Campionatul Mondial » Echipa aleasă de Mircea Lucescu: decizia în cazul lui Ionuț Radu
0
„Mister” e acum federal cu acte în regulă » Ilie Dumitrecu, la prima deplasare sub administrația Burleanu: surprins lângă Bodescu și Vișan
0
A repetat gestul lui Nouma din 2002 » Mircea Lucescu, surprins de față cu zeci de jurnaliști turci și români
0
Va conta absența ta cu Turcia? Răspunsul lui Denis Drăguș
1
Știri din fotbal internațional
FIFA anunță ultima fază a vânzării biletelor pentru Campionatul Mondial 2026
0
Cazul suporterului lui Manchester United a creat indignare în Anglia » De la ce a pornit totul
0
Legenda lui Liverpool suferă de demență: „Uită că am vorbit dimineață”
0
Pe „ruta” României spre Mondial, jucătorii din Kosovo sunt gata de un succes istoric
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
5
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
„Vom dezlănțui iadul!” SUA, noi amenințări pentru Iran, în timp ce ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Iranul amenință că va bloca o altă strâmtoare vitală pentru comerțul ...
Libertatea
1. Poate nu ai remarcat ca eu chiar recunosteam ca nu stiam ca Hagi a fost declarat cel mai cel fotbalist care a activat in Superliga lor. 2. Explica-mi si mie daca pentru Roberto Carlos nu se pune activitatea fotbalistica in afara Turciei dar la Ozil se pune castigarea CM? Oricum el abia acum incepe joaca in Turcia. Chiar daca o avea el radacini turcesti ereditare. Cum de este mai bun decat Hagi cand el nu are nici un minut jucat oficial pentru Fenerbahce?
....pe Özil germanii l-au făcut campion mondial și nu el pe ei...daca turcul ar fi jucat în naționala Turciei, nu ar fi avut el vreo șansă să devină campion mondial...toți leșinații fotbalului din vest , se duc în campionatul turciei sa mai stoarcă niste bani !!!
Asa-i spun turcii,nu eu,asta drept recunoștință pentru ceea ce a făcut acolo.
Hagi e venerat de turci mai mult decat la noi din pacate si rezultatul sondajului nu e o surpriza. Dar daca a fost cel mai mare jucator strain din istoria lor sau nu, e cu totul alta discutie, indiferent cine l-a votat.
Categoric asta era sensul ierarhiei respective. Cum cele mai mari succese din fotbalul turc la nivel de club (ca la nivel de nationala nu conteaza cand vorbim de straini) le-a obtinut Galata din vremea lui Hagi. De aici si ierarhiile in cauza. Nu ca ar conta, turcii le-au facut pentru uz intern.
n-ai inteles nimic. e vorba de jucatorul strain cu cele mai bune evolutii, rezultate si performante cat timp a jucat in Turcia, nu asa in general! cu ce-i incalzeste pe turci ca l-au avut pe Roberto Carlos campion mondial, cu 20 de trofee in cariera, daca in Turcia a jucat doar 2 sezoane si nu a rupt gura targului din cate imi amintesc. si nu a castigat mai nimic in Turcia cu exceptia a 2 supercupe se pare.
OK, dar eu am spus doar ca nu romanii sunt cei ce l-au votat. Ce spui tu e interesant dar nu e legat de afirmatia mea.
Cel mai popular sau iubit jucator nu e neaparat si cel mai mare
absolut corect danny_l, respecte !
Bai Gâgă, turcii nu au si nu avut vreodată rege, ci doar împarat pentru ca Turcia a fost imperiu. Asadar, Hagi al tău o fi rege, dar nu la turci.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.