INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PARMA - LAZIO

Parma - Lazio 0-2. Ștefan Radu, victorie în duelul cu Valentin Mihăilă! Clasamentul din Serie A

Ștefan Radu FOTO IMAGO

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 ianuarie 2021 13:11 / Actualizat duminica, 10 ianuarie 2021 18:06

Lazio Roma, cu Ștefan Radu (34 de ani) integralist, s-a impus în deplasarea de la Parma, scor 2-0. Valentin Mihăilă (20 de ani) a fost introdus în minutul 75.

Duelul așteptat dintre Valentin Mihăilă și Ștefan Radu a avut loc doar în ultimul sfert de oră al partidei de pe Ennio Tardini. Extrema adusă de la Craiova nu a fost folosită din primul minut, iar intrarea sa nu a avut niciun impact pe tabelă.

Ștefan Radu, victorios în duelul cu Valentin Mihăilă

Cele două goluri ale partidei au venit în partea secundă. Luis Alberto a spart gheața, în minutul 55, iar Felipe Caicedo a stabilit rezultatul final. Datorită acestei victorii, Lazio ajunge la 28 de puncte și urcă pe locul 8. Parma este penultima în clasament, cu 12 puncte.

Clasament Serie A:

FINAL » PARMA - LAZIO 0-2

• A marcat: L. Alberto 55, Caicedo 67

Parma-Lazio, echipele de start:

Lazio (3-5-2): Pepe Reina - Radu, Acerbi, Luiz Felipe - Marusic, Luis Alberto, Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Lazzari - Immobile, Caicedo
Antrenor: Simone Inzaghi

Parma (4-1-4-1): Sepe - Valenti, Osorio, Bruno Alves, Busi - Brugman - Gervinho, Sohm, Hernani, Kurtic - Cornelius
Antrenor: Roberto D'Aversa

6a fost nota obținută de Valentin Mihăilă la meciul cu Atalanta, cea mai mare din echipa sa

Ștefan Radu a intrat definitiv în istoria lui Lazio, devenind jucătorul cu cele mai multe meciuri în Serie A pentru clubul biancocelest. Fundașul român a început meciul cu Fiorentina din postura de rezervă, dar a intrat pe teren în minutul 77 și a bifat o bornă impresionantă. În meciul cu Parma, Ștefan Radu este titular.

VIDEO. Dezvăluire incredibilă făcută de Borcea: "Hai să vă spun eu cum l-am vândut pe Ștefan Radu! Giovanni a cerut un fax de 5 milioane de la AS Roma!"

Mircea Lucescu reacționează după ce Șumudică a fost numit „țigan” în Turcia: „Îi lipsește ceva celui care a zis asta” » Ce spune despre antrenor

Adrian Ursea, fără victorie în 2021 cu Nice: „Am fi putut și ar fi trebuit să fim mai nemiloși”

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”