INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Manchester United, victorie cu un gol controversat marcat la ultima fază + Milionarii de la Newcastle, puncte uriașe

Manchester United a învins-o pe West Ham, scor 1-0, cu un gol marcat la ultima fază de Marcus Rashford (24 de ani).

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 ianuarie 2022 19:48 / Actualizat sambata, 22 ianuarie 2022 19:48

Manchester United a controlat derby-ul pentru top 4 contra lui West Ham, dar izbăvirea a venit abia la ultima fază. Ralf Rangnick a mutat inspirat.

Ce au făcut stranierii » Cicâldău, gol în derby-ul cu Trabzonspor! Victorie zdrobitoare pentru Răzvan Lucescu, cu Mitriță protagonist
liveBLOG

Oamenii introduși în partea secundă cu construit acțiunea din al treilea minut al prelungirilor. Cavani a plecat de la limita ofsaidului și l-a angajat ideal pe Rashford. Atacantul englez a îndeplinit o formalitate, gol cu latul din 2 metri.

VIDEO Gol controversat în Manchester United - West Ham

Poziția lui Cavani a stârnit multe controverse în Anglia. Din unghiul oferit de televiziuni, vârful din Uruguay părea în afara jocului. Faza a fost analizată cu VAR, iar reușita a fost validată.

Manchester United urcă pe locul 4 în Premier League. Are 38 de puncte, dar avansul este înșelător. Tottenham, cu 37 de puncte, are 3 partide mai puțin disputate. West Ham cade de pe locurile de Champions League.

Newcastle, victorie mare în Premeir League

Tot astăzi, milionarii de la Newcastle s-au impus pe terenul lui Leeds, scor 1-0. Eddie Howe începe să își pună amprenta pe jocul lui Newcastle. Fără eșec în ultimele 3 runde, „coțofenele” au ajuns la 15 puncte. Au de recuperat o singură lungime față de Norwich, prima formație de deasupra liniei.

Unicul gol al deplasării cu Leeds a fost marcat de Jonjo Shelvey, în minutul 75.

VIDEO+FOTO Momente inedite în Premier League: doi fotbaliști au simulat că au fost loviți de fani + Gerrard a scos limba la rivalii de la Everton

Revine „SuperMario” » Balotelli, chemat de Mancini la națională pentru barajul de Mondial