INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG

PSG a fost matematic campioană timp de 75 de minute » Sărbătoarea, amânată pentru „Parc des Princes”

PSG s-a impus în deplasarea cu Angers, scor 3-0, și mai are nevoie de un punct pentru a deveni campioană în Franța.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 aprilie 2022 23:21 / Actualizat miercuri, 20 aprilie 2022 23:59

PSG s-a impus în deplasarea cu Angers, scor 3-0, și mai are nevoie de un punct pentru a deveni campioană matematic în Franța.

În sezonul cu cea mai impresionantă campanie de transferuri din istoria clubului, Messi, Ramos, Hakimi sau Donnarumma fiind aduși pe Parc des Princes, PSG se va mulțumi cu un singur trofeu. Cu 5 etape rămase de disputat, parizienii mai au nevoie de un singur punct.

Mundo Deportivo: „Știm unde va juca Messi în sezonul viitor”
PSG

PSG, la un punct de titlu după victoria cu Angers

Cu Angers, balul a fost deschis de Kylian Mbappe, șut perfect plasat la colțul lung, în minutul 28. A fost reușita cu numărul 22 din campionat, golgeter detașat. Tot el conduce și ierarhia paselor de gol, 14.

+2 FOTO

Sergio Ramos a făcut 2-0 în prelungirile primei părți, cu specialitatea casei, o lovitură de cap. Fundașul central se va despărți de PSG la vară, conform celor mai recente informații din presa franceză. Cu un procedeu asemănător a fost stabilit și rezultatul final, în minutul 77, de căpitanul Marquinhos.

Timp de 75 de minute, PSG a avut titlul acontat matematic. Marseille a întors însă meciul cu Nantes, victorie 3-2, și întârzie deznodământul. E la 15 puncte în spatele lui PSG. Sărbătoarea se amână pentru runda viitoare, pe teren propriu, contra lui Lens.

În cărți să se despartă de Real Madrid » Milan a făcut o ofertă de 25 de milioane de euro

Indiciu despre noul antrenor al lui Real Madrid? Ce mutare pregătesc spaniolii

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”