INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Reacția virală a lui Jurgen Klopp când a aflat că Manchester United a fost eliminată din Cupa Ligii

Jurgen Klopp

Articol de - Publicat joi, 02 noiembrie 2023 12:31 / Actualizat joi, 02 noiembrie 2023 14:51

Jurgen Klopp (56 de ani) a rămas surprins la aflarea veștii că Manchester United a fost eliminată din Cupa Ligii Angliei, după ce Newcastle a spulberat-o pe Old Trafford cu scorul de 3-0.

Antrenorul „cormoranilor” susținea conferința de presă de după partida cu Bournemouth când a fost informat de jurnaliștii britanici despre înfrângerea rivalilor din Manchester.

Ghicește scorul la FCSB - Rapid și câștigă un ceas de 2000 de lei și 5 alte premii!
GAME

Liverpool s-a impus cu scorul de 2-1 la Bournemouth și se va duela în următorul tur cu West Ham United. Ionuț Radu (26 de ani) a fost titular în poarta „cireșelor” și a fost învins de Cody Gakpo (24 de ani) în minutul 31 și de Darwin Nunez (24 de ani) în minutul 70, în timp ce pentru gazde a marcat Justin Kluivert (24 de ani) în minutul 64.

Jurgen Klopp a fost surprins la aflarea veștii

Jurgen Klopp a rămas „blocat” la aflarea veștii că Manchester United a fost umilită pe teren propriu de către Newcastle.

Newcastle a umilit-o pe Manchester United pe Old Trafford în reeditarea finalei Cupei Ligii din sezonul trecut, când „diavolii roșii” s-au impus cu scorul de 2-0. „Coțofenele” și-au luat acum revanșa și i-au administrat lui Manchester United a doua înfrângere consecutivă acasă cu scorul de 0-3, după ce Manchester City câștigase pe „Teatrul viselor” cu același scor duminica trecută, în Premier League.

Miguel Almiron (29 de ani) în minutul 28, Lewis Hall (19 ani) în minutul 36 și Joe Willock (24 de ani) în minutul 60 au adus victoria lui Newcastle, care urmează să o întâlnească pe Chelsea în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei.

Vezi și alte știri:

Decizia jurnaliștilor: ediția de azi a Libertății va găzdui un ultim semnal tipărit al Gazetei Sporturilor, realizat special pentru ca publicul să-și poată lua „la revedere” de la cel mai vechi ziar al sportului românesc
COMUNICAT
Dragoș Pătraru: „Ce înseamnă Gazeta Sporturilor? Că mi se face pielea pe mine, așa”