INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RACING SANTANDER - REAL MADRID 0-2

Real cîştigă în faţa lui Racing şi aşteaptă derby-ul cu Barca din fotoliul de lider

Articol de - Publicat duminica, 04 aprilie 2010 00:00

Real Madrid s-a impus cu 2-0 în faţa celor de la Racing Santander şi rămîne lider în Primera, la egalitate de puncte (77) marea rivală, FC Barcelona, dar cu un golaveraj mai bun decît al catalanilor.

Echipa lui Manuel Pellegrini a deschis scorul prin Ronaldo, în minutul 23, din penalty, după ce tot portughezul obţinuse lovitura de pedeapsă, fiind faultat de Moraton. Higuain a stabilit rezultatul final în minutul 76, profitînd de o pasă excelentă a lui Guti care l-a lăsat singur cu portarul gazdelor, Fabio Coltorti.

El Clasico, Real Madrid - FC Barcelona, se joacă sîmbătă, 10 aprilie, de la ora 23:00.