Comentarii (26)
francescoli1974
francescoli1974  •  21 Ianuarie 2024, 20:12
Postat de grigs1981 pe 21 Ianuarie 2024, 19:36

Un singur lucru nu a facut arbitrul...sa bage el mingea in poarta Almeriei!Ce rusine,jucatorii si fanii Realului se bucurau de parca au castigat Liga Campionilor cu marele ajutor al arbitrajului,inclusiv video,care nu trebuia sa intervina la golul 3 al Almeriei!Dar nu este de mirare,in multe tari echipele"mari",Juventus,PSG,Bayern,Man United,fcsb,sunt foarte des ajutate de arbitraj...din pacate...

De acord că Real a jucat foarte slab față de nivelul obisnuit dar cu toate astea au dominat copios jocul după pauză, au avut multe ocazii ,arbitrul trebuia să vadă din prima mâna în fata lui Bellingham și nu mai dădeau aia golul 3;cât despre golul lui Vini câți bagati mâna în foc că a fost henț și nu a fost umăr și implicit gol valabil?La fel și la penalty,nu a fost henț?Almeria, bravo lor dar au fost mereu 10 în spatele mingii,au dat 2 goluri și cam atât. Real a jucat la nici 72 ore de la meciul cu Atletico,care,apropo,va juca mâine. Nu e o scuză asta dar jucătorii sunt și ei oameni,au nevoie de recuperare.

francescoli1974  •  21 Ianuarie 2024, 20:01

Sunt de acord cu tine dar trebuie să accepți că o primă repriză cu 2 goluri încasate, primul în sec 40 și fără șut pe poartă ,e de uitat.Arbitrajul are acoperire dar e de înțeles și frustrarea lui Garitano.

Daniel69
Daniel69  •  21 Ianuarie 2024, 19:53
Postat de francescoli1974 pe 21 Ianuarie 2024, 19:44

3-2 Real dar impresia de joc modest și deciziile favorabile ale arbitrului chiar dacă au acoperire,rămân.

Acoperire la ce? Au lăsat jocul sa continue la primul gol, real avea mingea și au oprit jocul, s-a dat lovitura liber și din faza aia a iesit 11m. Gol anulat Almeriei, au lăsat faza sa continue ai cand au dat aia gol au întors faza și au dat fault... Golul doi pt Real, mingea a căzut pe mana la capătul mâneci!!! Nici vb de umăr, reluările înainte de validare au fost din 2 poziții f rele...o mizerie de meci!!!

francescoli1974  •  21 Ianuarie 2024, 19:48
Postat de Freyya pe 21 Ianuarie 2024, 19:18

nu mor caii cand vor cainii

francescoli1974  •  21 Ianuarie 2024, 19:46

Nu sunt disperat ci doar dezamăgit de prima repriză și de impresia lăsată dar cu satisfacția rezultatului rămân.

francescoli1974  •  21 Ianuarie 2024, 19:44

niculaemoromete
niculaemoromete  •  21 Ianuarie 2024, 19:40

Văzând repriza a doua, am hotărât că Vasaras este doar un angajat disciplinat și că peste tot, în orice campionat, arbitrii sunt angajați disciplinați. Almeria au fost împinși să piardă prin toate mijloacele regulamentare.

grigs1981
grigs1981  •  21 Ianuarie 2024, 19:36

1.revoo
1.revoo  •  21 Ianuarie 2024, 19:27

Golul 3 anulat Almeriei pe nedrept. Furt pe fata. Mai rau ca-n Africa. RUSINEEEEEEEE real Madrid

1.revoo
1.revoo  •  21 Ianuarie 2024, 19:23

Mizerie de meci.Au tras toti pentru Real. RUSINE real madrid pentru manjirea arbitrilor. Injositor.