INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO + FOTO Real Madrid se menține aproape de Barcelona! Victorie lejeră cu Eibar, 3-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 iunie 2020 17:38

Real Madrid a învins-o pe Eibar, scor 3-1, în primul meci oficial jucat de echipa lui Zinedine Zidane după 3 luni.

Real Madrid - Eibar 3-1

Real Madrid a început tare meciul și a marcat trei goluri în prima repriză. Mijlocașul Toni Kroos a marcat în minutul 4 cu un șut din prima, de la marginea careului.

Pe finalul primei reprize, madrilenii au mai punctat de două ori. Sergio Ramos a punctat simplu, din 6 metri, în minutul 30, în timp ce Marcelo a înscris cu un șut puternic de la 12 metri. După pauză, Real nu mai forțat, iar Eibar a redus din diferență prin Bigas, în minutul 60.

După 28 de etape, Real Madrid este pe locul 2, cu 59 de puncte, cu două mai puțin decât Barcelona.

FOTO. Imagini din Real Madrid - Eibar

+10 FOTO

Real Madrid - Eibar, echipele de start

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Rodrygo, Benzema, Hazard
Rezerve: Areola, Altube, Isco, Asensio, Bale, Diaz, Javi Hernandez, Mendy, Militao, Vinicus, Rodriguez, Valverdre
Antrenor: Zinedine Zidane

Eibar: Dmitrovic - Correa, Oliveira, Arbilla, Rafa - Cristoforo, Alvarez - Orellana, Exposito, De Blasis - Kike
Rezerve: Yoel, Bigas, Burgos, Charles, Diop, Enrich, Quique, Inui, Leon, Tejero, Cote
Antrenor: José Luis Mendilibar

Real nu joacă pe Santiago Bernabeu

Barcelona s-a impus ieri în meciul cu Mallorca, scor 4-0, și s-a distanțat la 5 puncte de rivala Real. Madrilenii sunt obligați să câștige pentru a rămâne în cursa pentru titlu. Partida nu se va juca pe Santiago Bernabeu, arenă aflată în renovare.

Stadionul „Alfredo Di Stefano” este casa celor de la Real Madrid Castilla, echipa secundă a Realului. Arena face parte din complexul situat în afara orașului, la Valdebebas. Inaugurarea a avut loc în 2006, iar capacitatea este de 6.000 de locuri.

Clasament La Liga

„Transferul meu depindea de un lucru: dacă mă culc sau nu cu președintele” » Marca publică un reportaj cutremurător despre partea întunecată a fotbalului feminin: violuri, avorturi și amenințări cu moartea

Messi, 12 sezoane la rând cu minimum 20 de goluri pentru Barcelona! + O poveste fabuloasă: „Messi mi-a zis: 7 vă dăm!”