CAMPIONATE  ·  LA LIGA

Real Madrid. Karim Benzema, mirosit de un adversar în timpul meciului: „L-am întrebat ce parfum folosește”

Karim Benzema (32 de ani), atacantul lui Real Madrid, a luat parte la un moment mai puțin întâlnit în fotbal, în înfrângerea de pe teren propriu contra celor de la Cadiz (0-1). +9 FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 20 octombrie 2020 11:59 / Actualizat marti, 20 octombrie 2020 12:29

Atacantul campioanei en-titre din La Liga a fost mirosit de Rafael Jimenez Jarque (27 de ani), stoperul advers, impresionat de parfumul francezului.

„Omule, nu știi cât de bine miroase tipul acela! L-am întrebat ce parfum folosește. S-a uitat la mine de parcă aș fi spus o prostie. Jovic, după meci, a mirosit la fel", a declarat Jarque pentru Cadena SER.

Real Madrid, învinsă pe teren propriu de o nou-promovată

Real Madrid a oferit surpriza etapei în La Liga, după ce a pierdut meciul de pe teren propriu contra celor de la Cadiz, scor 0-1.

Real Madrid - Cadiz 0-1+10 FOTO

Campioana a fost sufocată de nou-promovată în prima repriză, când Cadiz a înscris singurul gol al întâlnirii și a mai avut câteva șanse foarte bune de gol. Courtois a prins o zi bună, însă nu a reușit să scoată și șutul lui Lozano din minutul 16.