INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - CELTA VIGO 2-0

REAL MADRID - CELTA VIGO 2-0. VIDEO + FOTO. Real Madrid, start perfect în 2021! Elevii lui Zidane au urcat pe primul loc în Spania

Real Madrid a câștigat primul meci din 2021// FOTO: Imago +21   FOTO
Real Madrid a câștigat primul meci din 2021// FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 ianuarie 2021 08:08 / Actualizat duminica, 03 ianuarie 2021 09:01

Real Madrid a început cu dreptul anul 2021 și s-a impus în primul meci, 2-0 cu Celta Vigo, în etapa a 17-a din La Liga.

Fără căpitanul Sergio Ramos, accidentat, Real Madrid a început în forță meciul și a deschis scorul încă din minutul 7, prin Lucas Vazquez. Atacantul spaniol a primit o centrare excelentă de la Marcos Asensio și a marcat cu o lovitură de cap, la colțul scurt, din 5 metri.

Madrilenii au profitat de faptul că Celta Vigo nu le-a pus probleme și au continuat să atace. În minutul 53, Marcos Asensio a stabilit scorul final, marcând cu un șut din mijlocul careului.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului Real Madrid – Celta Vigo

Real Madrid e lider în La Liga

Grație celor trei puncte obținute, Real Madrid e lider în La Liga, cu 36 de puncte în 17 partide. Totuși, elevii lui Zidane au doar un punct peste rivala Atletico Madrid, care are și trei meciuri în minus.

+17 FOTO

Echipa lui Simeone poate reveni pe prima poziție, dacă va câștiga azi cu Alaves.