INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

FOTO A fost nevoie de Bellingham ca Real Madrid să își învingă „bestia nera” » Show pe „Bernabeu” și locul 1 în La Liga

Real Madrid a învins-o pe Villarreal, scor 4-1, în runda cu numărul 17 din La Liga. Trupa lui Ancelotti a urcat pentru moment pe primul loc, peste Girona. +10   FOTO

Articol de - Publicat luni, 18 decembrie 2023 00:11 / Actualizat luni, 18 decembrie 2023 00:12

Real Madrid a învins-o pe Villarreal, scor 4-1, în runda cu numărul 17 din La Liga. Trupa pregătită de Carlo Ancelotti a urcat pentru moment pe primul loc, peste Girona.

Real Madrid avea amintiri neplăcute de la ultimele dispute împotriva lui Villarreal, 4 meciuri consecutive fără victorie în La Liga.

„Gașca nebună” rămâne invincibilă și după al 24-lea meci al sezonului » Sperie toți granzii Europei: peste Bayern, Real și Manchester City
BUNDESLIGA

Bellingham, decisiv și cu Villarreal

Ceva s-a schimbat între timp. Pe Santiago Bernabeu a sosit Jude Bellingham. Iar englezul n-a avut milă de „Submarinul galben”. A deschis scorul în minutul 25, cu o lovitură spectaculoasă de cap. Madrilenii au mai înscris o dată înaintea pauzei, prin Rodrygo.

Reușita lui Morales, din minutul 54, părea să încingă jocul. Doar i-a enervat pe elevii lui Ancelotti. Diaz și Modric au punctat în interval de 4 minute, pentru o victorie care duce Realul pe prima poziție în La Liga.

FOTO. Cele mai spectaculoase imagini din Real Madrid - Villarreal

+6 FOTO

Madrilenii au 42 de puncte, unul peste Girona. Catalanii joacă duminică împotriva lui Deportivo Alaves.

Clasamentul actualizat în La Liga, după Real Madrid - Villarreal

FINAL. Real Madrid - Villarreal 4-1

Debut la Milan, debut în Serie A la 18 ani și gol după 18 minute! Părinții plângeau de fericire!
ITALIA
Răzvan Marin, în sfârșit titular în Serie A, după 41 de minute într-o lună! Ce scriu italienii despre cum a jucat