INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VALLADOLID - REAL MADRID

REAL VALLADOLID - REAL MADRID 1-4 // VIDEO Rămasă fără obiectiv, Real s-a dezlănțuit pe terenul echipei lui Ronaldo

Real Valladolid - Real Madrid // FOTO: Reuters +6   FOTO
Real Valladolid - Real Madrid // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 martie 2019 23:39

Cu orgoliul rănit și rămasă fără toate obiectivele trasate la începutul sezonului, Real Madrid a obținut o victorie de palmares pe terenul lui Real Valladolid, scor 4-1.

Începutul le-a aparținut gazdelor, care au fost aproape de gol încă din minutul 12, când Ruben Alcarez și-a bătut joc de un penalty și a executat în peluză. Valladolid a continuat să atace, a înscris un minut mai târziu, dar sistemul VAR a salvat-o pe Real Madrid.

Până la urmă, gazdele au deschis scorul în minutul 29, prin Tuhami.

De acolo a început însă revenirea Realului, care și-a adus aminte că e deținătoarea ultimelor 3 Ligi ale Campionilor. Varane a egalat în minutul 34, stabilind scorul pauzei.

Real s-a descătușat după pauză, în fieful lui ronaldo

În repriza secundă, Benzema a reușit rapid o dublă, iar Modric a închis tabela în minutul 85.

Real obține una dintre cele mai convingătoare victorii din ultima vreme, chiar pe terenul lui Valladolid, echipa legendarului brazilian Ronaldo, fost jucător la Real Madrid. Acesta este acționar la Valladolid și a fost prezent în lojă la meci, înainte de fluierul de start fiind prezent pe teren alături de Roberto Carlos, un alt fost jucător al madrilenilor.

Real Madrid acumulează 51 de puncte grație victoriei, însă e în continuare departe de Atletico Madrid, ocupanta locului secund, care are 56 de puncte. Barcelona e lider autoritar, cu 63 de puncte.

Valladolid - Real Madrid 1-4
Au marcat: Tuhami '29 / Varane '34, Benzema '51 p. , '59, Modric '85