INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AL SHABAB

Remiză pentru Șumudică » Al Shabab rămâne pe 3 în Arabia Saudită + Ce au făcut Budescu și Găman

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 martie 2019 21:42

Al Shabab, formația antrenată de Marius Șumudică, a obținut o remiză în partida cu Al-Ettifaq din etapa a 24-a, scor final 1-1.

Golul a fost marcat de Steve în minutul 23 pentru oaspeți, iar pentru gazde a înscris Mahnashi în minutul 45+4.

Românul Valerică Găman a fost titular, în timp ce Budescu, în calitate de rezervă, a fost introdus în teren de Șumi în minutul 62.

Al Shabab este pe locul 3 în clasament, cu 44 de puncte, în timp ce adversara de azi este pe locul 9, cu 29 de puncte.

În ultimele cinci partide, Șumudică a bifat 3 victorii, o înfrângere și un egal.

Următorul meci al lui Al Shabab va avea loc pe 30 martie, împotriva ultimei clasate, Ohod.

Tehncianul român mai are contract cu Shabab până în 2020. În cariera sa a mai pregătit Rocar București, Inter Gaz București, Progresul București, Farul Constanța, Gloria Bistrița, Rapid București, AO Kavala, ACS Brașov, FC Vaslui, U Cluj, Al Shaab, Concordia Chiajna, Astra, Kayserispor.