INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TURCIA

Rizespor - Erzurum BB 0-2 » Marius Șumudică, patru meciuri la rând fără victorie în Turcia

Marius Șumudică (49 de ani) +6   FOTO
Marius Șumudică (49 de ani)

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 februarie 2021 17:29 / Actualizat vineri, 12 februarie 2021 20:08

Erzurum BB a învins formația lui Marius Șumudică, Rizespor, scor 2-0, într-un meci disputat în runda #25 din campionatul Turciei.

Vezi AICI rezultatele și programul din etapa a 25-a

După o primă repriză fără evenimente importante, scorul a fost deschis în minutul 68 de Aatif Chahechouhe, care a marcat și etapa trecută împotriva formației pregătite de Dan Petrescu, Kayserispor.

Marius Șumudică, 4 meciuri fără victorie

Atacantul Fernando a încasat două cartonașe galbene în 5 minute și a fost eliminat, iar Marius Șumudică a mai încasat o lovitură în finalul meciului. Oltan Karakullukcu a majorat avantajul lui Erzurum, după un gol marcat în prelungiri, și a închis tabela pe Yeni Rize Şehir Stadium.

Marius Șumudică a ajuns la al 4-lea meci la rând fără victorie de când a ajuns pe banca lui Rizespor: 0-1 cu Fenerbahce, 1-1 cu Kasimpașa, 1-2 cu Alanyaspor și acum 0-2 cu Erzurum BB.

Erzurum și-a acuzat un jucător de blat!

După etapa trecuta, 1-1 cu Kayserispor, Erzurum l-a acuzat pe Ackah de blat. L-a suspendat pe termen nelimitat, anunțând că îi reziliază contractul și va face plângere penală împotriva sa. Sugerează că fotbalistul, împrumutat de la Kayseri, avea o înțelegere cu echipa de aparține pentru a truca această întâlnire, a dezvăluit cotidianul Hurriyet.

La a doua apariție la Erzurum, pe 7 februarie, chiar împotriva lui Kayseri, Ackah a luat două cartonașe galbene în câteva secunde (minutul 34, fault și proteste vehemente), fiind eliminat la 1-0 pentru echipa sa.

Rizespor - Erzurum 0-2

A marcat: Aatif Chachechouhe 68, Oltan Karakullukcu 93
Cartonaș roșu: Fernando 84

Rizespor - Erzurum BB, echipele de start:

RIZESPOR: Akkan - Morozyuk, Meriah, Talbi, Melnjak - Djokovic, Fabricio - Donsah, Michalak, Samu - Skoda
Rezerve: Gorgen - Ay, Bulut, Durak, Erdogan, Fernando, Koybasi, Pehlivan, Soderlund, Torun
Antrenor: Marius Șumudică

ERZURUM: Szumski - Ucar, da Costa, Teikeu, Schwechlen - Omolo, Boumal - Alkilic, Chahechouhe, Novikovas - Gomes
Rezerve: Erdogan - Bassan, Bergdich, Butko, Cagiran, Celik, Darri, Hatipoglu, Karakullkcu, Kardes
Antrenor: Mesut Bakkal

VIDEO. Marius Șumudică: "Mă mai uit din când în când care e saturația de oxigen"

Chiar au scăpat? Semnal de alarmă în „Cazul Colțescu” » Comisia de Disciplină poate decide altfel decât raportul inspectorului UEFA!

Eroul neașteptat! Hans Flick, povestea unui an formidabil: e egalul lui Pep Guardiola