INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RIZESPOR - KASIMPAȘA 1-1

Rizespor - Kasimpașa 1-1. Marius Șumudică, egalat în prelungiri! Antrenorul român a privit meciul din tribune

Rizespor, echipa lui Marius Șumudică, o înfruntă de la ora 18:00 pe Kasimpașa, în runda #23 din campionatul Turciei. Duelul poate fi urmărit în format liveSCORE pe GSP.ro.

Articol de GSP - Publicat marti, 02 februarie 2021 20:18

Rizespor, formație antrenată de Marius Șumudică (49 de ani), a remizat contra lui Kasimpasa, scor 1-1, în runda cu numărul 23 a primei ligi din Turcia.

Marius Șumudică a privit din tribune partida. Antrenorul român a fost eliminat runda trecută, în eșecul cu Fenerbahce, scor 0-1, după un schimb de replici cu arbitrul înfruntării. Șumudică a folosit din primul minut doi fotbaliști trecuți prin Liga 1, pe Fernando Boldrin și pe Damjan Djokovic.

Marius Șumudică, egalat în prelungiri

Marius Șumudică a fost aproape să obțină prima victorie de la instalarea oficială pe banca lui Rizespor. Formația lui a deschis scorul în minutul 85, printr-un șut plasat al lui Dogan Erdogan. În primul minut al prelungirilor, Thelin Isaac a egalat cu o lovitură de cap.

În urma acestei remize, Rizespor urcă o poziție, până pe locul 12. Are 26 de puncte și un avans liniștitor față de zona retrogradării, 6 puncte.

Rizespor - Kasimpașa 1-1

• Au marcat: Dogan Erdogan 85 / Thelin 90+1

Rizespor - Kasimpașa: echipele de start

Rizespor: Akkan - Morozyuk, Dilaver, Meriah, Bulut - Donsah, Djokovic - Samu, Boldrin, Fernando - Soderlund
Rezerve: Cetin, Gorgen - Dede, Durak, D. Erdogan, Michalak, Pala, Pehlivan, Saglam, Talbi
Antrenor: Marius Șumudică

Kasimpașa: Taskiran - Hadergjonaj, Luckassen, Brecka, Haddadi - Bistrovic, Kara - Hajradinovic, Kiese Thelin, Koomson - Hodzic
Rezerve: Kose - Emali, Y. Erdogan, Haspolat, Koc, Kulekci, Tosic, Varga, Yesilyurt, Yildirim
Antrenor: Fuat Capa

VIDEO. Marius Șumudică, anunț categoric: „În câțiva ani vreau să mă las de antrenorat!”