INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

Probleme cu VAR-ul în Serie A » Reluarea meciului a fost întârziată

Startul reprizei a doua a meciului Salernitana - Torino, din etapa #17 din Serie A, a fost întârziat din cauza problemelor cu monitorul VAR/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 ianuarie 2023 15:14 / Actualizat duminica, 08 ianuarie 2023 16:19

Startul reprizei a doua a meciului Salernitana - Torino 1-1, din etapa #17 din Serie A, a fost întârziat din cauza problemelor cu monitorul VAR.

Monitorul VAR de la marginea terenului nu a funcționat din cauza lipsei semnalului video de pe stadionul Salernitanei, potrivit Calciomercato.

„Este afacerea secolului” » Cristiano Ronaldo, tratat ca un adevărat șeic la Riad: 5 mașini, 3 restaurante și supermarket privat!
ARABIA SAUDITĂ

Probleme cu VAR-ul în Serie A

Jucătorii celor de la Salernitana și Torino au avut parte de o pauză prelungită. Au avut o pauză de 25 de minute, în loc de 15. Jucătorii și oficialii au ieșit de la cabine, dar au avut o surpriză când au aflat că nu merge VAR-ul. Fotbaliștii au efectuat încălzirea pe teren, în așteptarea deciziei arbitrului Colombo.

Repriza a doua s-a reluat în cele din urmă, deși problema nu se rezolvase. Abia în minutul 48 al meciului a reintrat în funcțiune monitorul VAR de la marginea terenului. Observatorul de joc, cel care a permis reluarea meciului fără VAR, și-a asumat întreaga responsabilitate.

Torino a deschis scorul în minutul 36, când Sanabria a trimis în plasă o minge centrată de Valentino Lazaro. Salernitana a egalat în minutul 49, prin Vilhena, după o acțiune individuală finalizată cu un șut plasat.