INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SAMPDORIA - INTER 1-3

SAMPDORIA - INTER 1-3 // Alexis Sanchez a marcat primul gol pentru Inter și a comis un gest prostesc! Conte continuă marșul triumfal din Serie A

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 septembrie 2019 21:00

Inter Milano s-a impus în deplasarea de la Sampdoria, scor 3-1, și continuă startul perfect de sezon în Serie A.

Stefano Sensi a deschis scorul în minutul 20. Șutul trimis din afara careului a fost deviat la colțul scurt și l-a păcălit pe Audero. Alexis Sanchez, titular în premieră la Inter, a făcut 2-0 în minutul 22, după consultări îndelungi ale sistemului VAR. Chilianul nu a prins finalul partidei pe teren.

A văzut un cartonaș galben în minutul 43, iar la prima acțiune a reprizei secunde l-a văzut pe al doilea, pentru o simulare în careu.

Gestul lui Alexis era să îi coste pe milanezi.

Jankto a redus din diferență în minutul 55, iar fanii de pe Luigi Ferraris au explodat. Emoțiile s-au risipit în minutul 55, când Gagliardini a fost atent pe o respingere în față a portarului gazdelor.

Inter Milano are șase victorii în primele șase etape din Serie A și un golaveraj de 13-2.

REZUMAT VIDEO SAMPDORIA - INTER MILANO 1-3

Formația lui Antonio Conte are un avans de două puncte față de Juventus Torino, campioana en-titre. Cele două se întâlnesc în meci direct etapa următoare, duminică, 6 octombrie.

Vezi și:

JUVENTUS - SPAL 2-0 // VIDEO + FOTO Campioana urcă provizoriu pe locul 1 în Serie A! Gol superb marcat de Pjanic și reușită de vârf a lui Ronaldo

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!