INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

SAMPDORIA - JUVENTUS 1-2 // FOTO + VIDEO Ronaldo aduce victoria echipei sale cu un gol fantastic!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 decembrie 2019 18:01

Juventus s-a impus în deplasarea de la Sampdoria, scor 2-1 (Caprari '35 / Dybala '19, Ronaldo '45), în cadrul etapei #17 din Serie A.

Juventus a deschis scorul în minutul 19, prin Paulo Dybala. Avantajul campioanei Italiei nu a durat însă mult, iar Caprari, atacantul gazdelor, a restabilit egalitatea în minutul 35.

Golul decisiv al meciului avea să fie marcat de Cristiano Ronaldo în minutul 45. Portughezul l-a învins pe portarul Audero cu o lovitură senzațională de cap, după ce acesta a fost autorul unei sărituri uluitoare!

Cristiano Ronaldo, săritură fantastică!

Echipa lui Sarri a urcat, cel puțin temporar, pe locul 1 în Serie A, cu 42 de puncte, însă poate fi depășită de Inter la sfârșitul acestei runde, dacă nerazzurrii vor câștiga partida cu Genoa.

REZUMAT VIDEO SAMPDORIA - JUVENTUS 1-2

+4 FOTO

FINAL » Sampdoria - Juventus 1-2

Echipele de start

Sampdoria (4-4-2-): Audero - Murillo, Ferrari, Colley, Murru - Linetty, Jankto, Thorsby, Depaoli - Ramirez, Caprari
Antrenor: Claudio Ranieri

Juventus (4-3-1-2): Buffon - Danilo, Bonucci, Demiral, Sandro - Rabiot, Pjanic, Matuidi - Dybala - Higuain, Ronaldo
Antrenor: Maurizio Sarri

VEZI ȘI:

SONDAJ GSP // EXCLUSIV Barcelona e favorita românilor, Real Madrid pe locul 2! Echipa-surpriză care completează podiumul

BARCELONA - REAL MADRID // Leo Messi, mesaj pentru Zinedine Zidane înainte de El Clasico: „Știa asta de când a revenit” + ce spune de Hazard și Cristiano Ronaldo

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!