INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN

Șansă pentru Tătărușanu la AC Milan! Va fi titular după gafa făcută de Donnarumma

Ciprian Tătărușanu // FOTO:Imago +10   FOTO
Ciprian Tătărușanu // FOTO:Imago

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 ianuarie 2021 08:44 / Actualizat miercuri, 13 ianuarie 2021 09:28

AC Milan s-a calificat în sferturile Cupei Italiei, după un meci dramatic cu Torino, decis la penalty-uri, 5-4, acolo unde Ciprian Tătărușanu a fost decisiv.

Portarul român de 34 de ani a fost titular în meciul disputat pe San Siro și va fi cu siguranță titular și în sferturi, după ce principalul portar al „diavolilor”, Gianluigi Donnarumma a fost eliminat în minutul 71 pentru proteste, deşi era pe banca de rezerve.

Ciprian Tătărușanu, titular la AC Milan

Astfel, goalkeeper-ul român are toate șansele să fie titular în următorul meci, în sferturile Cupei Italiei, acolo unde Milan va da peste Inter sauFiorentina.

În plus, presa din Italia scrie că Donnarumma ar putea să primească o suspendare de două partide, ceea ce ar însemna că Tătărușanu ar putea începe din primul minut și partida din turul semifinalelor Cupei, acolo unde Milan poate să o întâlnească pe rivala Juventus.

Când câștigi la penalty-uri e mereu un sentiment plăcut. Am câștigat pe merit. Antrenorul decide (n.r- referitor la faptul că ar putea fi titular din nou). Sunt mereu gata și încerc să dau totul
– Ciprian Tătărușanu pentru Rai Sport

VIDEO Cele mai tari goluri marcate de Juventus contra lui AC Milan

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Șeicul lui Manchester City a cumpărat încă un club de fotbal, cel mai important din țară: „Vrem să ajungem în vârf!”

Barcelona face primul transfer al iernii! Acordul cu Manchester City, anunțat pe prima pagină

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”