INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

SASSUOLO - INTER 3-4 // FOTO+VIDEO Echipa lui Vlad Chiricheș a fost la un pas de un egal important în Serie A

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 octombrie 2019 17:26

Sassuolo și Inter s-au înfruntat în etapa a opta din Serie A, iar echipa lui Vlad Chiricheș a pierdut la limită, scor 3-4.

Cu fundașul român în afara lotului, fiind accidentat, Sassuolo a fost condusă cu scorul de 1-4 și a fost la un pas să scoată un punct important din întâlnirea cu Inter. Gazdele au înscris de două ori în partea secundă a jocului, dar nu au găsit drumul către golul egalizator.

Martinez a deschis scorul pentru Inter încă din minutul 2, iar Berardi a egalat în minutul 16, 1-1. Lukaku a dus-o din nou pe Inter în avantaj în minutul 38 și a reușit dubla în ultimul minut al primei reprize, când a transformat un penalty.

În partea secundă a jocului, Martinez a punctat și el pentru a doua oară, în minutul 71, din penalty, ducând scorul la 4-1. După doar trei minute, Djuricic a redus din diferență, iar Boga a marcat pentru 3-4 în minutul 82, readucând speranța în tabăra gazdelor.

+6 FOTO

Totuși, Sassuolo nu a mai avut puterea de a înscrie încă o dată, astfel că Inter a plecat acasă cu toate cele trei puncte.

În urma acestui rezultat, Inter ocupă locul 2 în Serie A, cu 21 puncte, fiind la doar un punct sub liderul Juventus și la 4 puncte de Atalanta, echipa de pe locul 3. De cealaltă parte, Sassuolo e pe 16, cu doar 6 puncte.

VIDEO // Rezumatul meciului Sassuolo - Inter 3-4

VEZI ȘI:

FC BARCELONA // Ronald Koeman e pregătit să devină antrenorul catalanilor: „Are o clauză în contract. Dacă îl vor, poate pleca oricând”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!