INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

FOTO Scandal uriaș în Serie A, după un gol marcat din ofsaid » Arbitrii au fost suspendați, iar Mourinho a ieșit la atac: „Nu s-a schimbat nimic”

Lazio a învins-o pe Spezia, scor 4-3, în runda cu numărul 35 din Serie A, datorită unui gol marcat de Francesco Acerbi în minutul 90. Reușita a provocat un scandal de proporții în Peninsulă.

Articol de GSP - Publicat luni, 02 mai 2022 18:14 / Actualizat luni, 02 mai 2022 18:27

Luca Pairetto și Luigi Nasca, arbitrii din camera VAR ai meciului Spezia - Lazio, au fost suspendați până la finalul sezonului. Cei doi nu au analizat faza din minutul 90 și nu i-au semnalat „centralului” poziția de ofsaid a lui Acerbi. Cu portarul ieșit în afara careului de 6 metri, Acerbi avea între el și linia porții un singur adversar.

Fostul arbitru Paolo Casarin a analizat faza pentru Gazzetta dello Sport: „Acerbi este în spatele ultimului apărător al celor de la Spezia. Cred că VAR ar fi trebuit să intervină și să verifice înainte de validarea golului”.

A aruncat cu fumigena înspre fani » Gestul nesăbuit care o poate retrograda pe Everton
ANGLIA

Jose Mourinho își ironizează rivala

Jose Mourinho, antrenorul rivalei AS Roma, implicat în lupta directă pentru locul de Europa League cu Lazio, a semnalat și el eroarea: „Încă un lucru neschimbat în ultimii 22 de ani. Atunci puteai câștiga un meci cu un gol marcat din ofsaid. Se pare că și astăzi se poate întâmpla asta!”.

Jurgen Klopp trage un semnal de alarmă înainte de returul cu Villarreal: „Calificarea nu e decisă, trebuie să suferim”

Campioni și la distracție » După eșecul cu Mainz, jucătorii de la Bayern Munchen au plecat în minivacanță la Ibiza!