Alte știri din fotbal
Acuzat că e dependent de jocuri de noroc, Alex Băluță ripostează virulent și anunță: „Nu vor rămâne lucrurile așa!”
1
Ilie Dumitrescu a reacționat după plecarea iminentă de la FCSB: „Este cel mai bun din Superligă!”
0
El va fi atacantul numărul 1 la Craiova în sezonul 2026/2027!
0
A refuzat propunerea lui Dinamo: „Nu sunt dispus”
2
Știri din fotbal internațional
Portugalia - Spania a stabilit un nou record de audiență pentru CM 2026! Câți oameni au urmărit Antena 1
0
Echipe de start la Argentina - Egipt, în optimile Campionatului Mondial
0
De necrezut! Dinamo Kiev tocmai i-a mărit salariul lui Vladislav Blănuță » Atacantul câștigă o sumă colosală
0
Liam Rosenior, prezentat oficial la noua echipă
0
Lifestyle
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
12
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
6
A luat pauză de la fotbal! Unde s-a refugiat cea mai sexy fană din Superliga: „Îți taie respirația!”
3
Înarmarea, mai ales a Europei, linia principală a summitului NATO de la ...
Libertatea
Ieșean lăsat cu un credit de 40.000 de lei pe numele său. Escrocul a ...
Adevărul
Arenă unică în România! Un bloc de locuințe este chiar în spatele Tribunei ...
GSP SPECIAL
Orașul care se scufundă. Raportul cercetătorilor de la Institutul de Fizică ...
Libertatea
Amice, nu cu ura scriu ci "mai apăsat" Nu știu, poate greșesc, dar îmi lași impresia ca îți lipsesc cunoștințe despre istoria fotbalului romanesc. Cele doua metastaze de care vorbești sunt cele doua echipe staliniste, aduse în RO în 1947 pe tancurile armatei roșii ( TSKA- csca - cca - steaua și Dinamo ) Lângă acestea si-a făcut loc și fecesebelul lui Gigi Valiza. Acesta din urma a făcut varza campionatul nostru cu sacoșe pline de bani, valize burdusite, cumpărări de "artificii" de la alte echipe , evident cu 6 puncte la pachet , pe care el le numește " inginerii financiare" . PS1- Când Traian Băsescu, de la microfonul parlamentului , ținând un discurs, a fost întrebat de psdististii din sala: de ce d-le Băsescu folosești atât de des termenul de " comunisti "?. Răspunsul sau a fost sec : " Ca să va intre bine în cap!" . Amice, asta încerc și eu sa fac , sa le aduc la cunoștință celor care nu cunosc trecutul, poate din nestiinta , alții din nepăsare, dar pt cei de rea credință, care se bucura de titlurile cucerite de către cele doua echipe staliniste ( metastaze - ai găsit bine termenul , dar ai greșit echipele) trebuie sa le fie reamintiteo perioada 1947-1998 ..."pana le întra bine în cap". PS2 - Ar fi bine dacă ai retine ca în perioada interbelica cfr-istii reprezentau prima armata a tarii. Apoi în acea perioada era ,categoria cea mai bine plătita dintre meseriile vremii. Căile ferate au fost aduse în România d
La mulți ani și ție, cu sănătate și bucurie! Prețuirea e reciprocă, precum știi. Să fie un an bun, cu pace și minte destupată!
Cele mai slabe arbitraje le vedem in Anglia, si nu de ieri...:) La fel de slabi sunt si arbitrii spanioli. La polul opus sunt nemtii si italienii, iar noi ne aflam undeva la mijloc, dar in mod sigur peste englezi si spanioli.
A fost hent clar si nu inteleg cum de Odegaard a jucat tot meciul, desi a fost foarte slab! La fel de slab a fost Zinchenko, iar Trossard a fost egoist in vreo 2 faze bune de contraatac. Arsenal a avut noroc cu apararea si cu Rice, altfel ar fi pierudt un meci in care n-a jucat deloc grozav!
Rar am mai vazut pe cineva batand campii ca tine! Si destul de greu mai vezi pe unul cuprins de atata ura incat sa simpatizeze si cu CFR si cu Rapid, cele doua metastaze ale fotbalului romanesc!
Ce-am mai râs! ...chiar așa! Mare fraier și Mo ăla! Să aibă și șansa uriașă, ca musulman, ca la începutul și sfârșitul antrenamentelor sa asculte și slujbele de utrenie și vecernie in limba română!!.... Bine, la noi nu e cazul de VAR, că nea Gigi a rezolvat-o de mult cu penalty-urile acordate gratuit fcsbelei. La Gigi VAR-ul e diavolul care nu are voie sa ridice capul în fața lui! Ameno!
Iar au ieșit proștii frustrați pe strasse să "discute" ei o greșeală de arbitraj din Anglia despre FCSB!
A venit explicatia comisiei arbitrilor din Anglia de ce nu s-a dat. Ei spun ca "jucatorul in galben aluneca si in cadere mana se duce spre corp, nu spre minge"...Mie mi se pare cusuta cu ata alba, dar citesc ca si alti specialisti englezi dau dreptate arbitrilor...
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Căpitane, nu fi trist. Personal, iti mulțumesc pentru tot ce ai adus in fatsa si in viata mea (via ecran) tot anul asta. Muuuult prea civilizat, asa ca iți mai dam un an. Stii cum e, Capitane: Saracu', doctorul i-a dat sase luni de trait. Când a văzut ca nu poate sa il plătească, i-a mai dat încă sase. Căpitane, tu faci dinamovismul tolerabil, "palatable", digerabil, simpatic. Not an easy job, chiar si in anul 2023, la cate păcate stau îngropate intre Circ și Urgenta. La Multi Ani, Căpitane!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.